Olimpia Grudziądz pokonała GKS Bełchatów

Dariusz Knopik
Marcin Kaczmarek strzelił dla Olimpii jedynego gola w sparingu z GKS Katowice.
Marcin Kaczmarek strzelił dla Olimpii jedynego gola w sparingu z GKS Katowice. Filip Kowalkowski
Biało-zieloni przebywający na zgrupowaniu w Gutowie Małym wygrali grę kontrolną z pierwszoligowym rywalem 1:0.

GKS - OLIMPIA 0:1 (0:1)
Bramka: Kaczmarek (45 z karnego).
GKS (I połowa): Krakowiak - Klemenz, Wdowiak, Cverna, Kubań - Rachwał, Szymański - Wroński, Papikjan, Demianiuk - Flaszka.
GKS (II połowa): Lenarcik - Zgarda, Michalski, Kowalski, Szymorek - Witasik, Nouri - Maciejewski, Ryszka, Góralczyk - Gierszewski.
OLIMPIA: Fabiniak - Bielawski (46. Ciechanowski), Żitko (62. Pankowski), Piter-Bućko (46. Malec), Woźniak (46. Szarpak) - Darmochwał (46. Banasiak), Wolski, Kurowski (46. Babul), Kaczmarek (46. Skórecki) - testowany (63. Piter-Bućko), Nildo (55. Trzepacz).

Grudziądzanie od niedzieli szlifują formę na zgrupowaniu w Gutowie Małym. Dzisiaj spotkali się z GKS Bełchatów, rywalem z pierwszoligowych boisk. Spotkanie odbyło się w Gomunicach. Podopieczni Jacka Paszulewicza mieli przewagę i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Wykorzystali jedną z nich. W końcówce pierwszej połowy faulowany w polu karnym był Kamil Kurowski. Jedenastkę na gola zamienił Marcin Kaczmarek.

Ekipa Olimpii na zgrupowaniu przebywać będzie do piątku. Po powrocie do Grudziądza w sobotę zmierzy się w ostatniej grze kontrolnej z Bytovią Bytów.

Pierwszy mecz na wiosnę 5 marca w Olsztynie ze Stomilem.