Olimpia Grudziądz rozbita w Warszawie. Za dwa tygodnie rewanż [zdjęcia]

(emka)
Piłkarze Olimpii Grudziądz ulegli we wtorek w Warszawie 1:4
Piłkarze Olimpii Grudziądz ulegli we wtorek w Warszawie 1:4 Fot. Paweł Skraba
W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski piłkarze z Grudziądza ulegli 1:4 na wyjeździe Legii. Szanse biało-zielonych na awans do półfinału za zatem iluzoryczne.

Legia Warszawa- Olimpia Grudziądz

Zdecydowanym faworytem ćwierćfinałowego dwumeczu byli legioniści ze stolicy. I faworyt pewnie wygrał, choć po pierwszej połowie na Łazienkowskiej pachniało sensacją. Od początku spotkania na boisku dominowała Legia, ale to Olimpia pierwsza strzeliła gola. W 35. minucie goście z Grudziądza przeprowadzili świetną kontrę. Po szkolnym błędzie Jodłowca Smoliński znakomicie dograł do Ruszkula, a ten będąc na 16 metrze zachował zimną krew, złapał Skabę na wykroku i wpakował piłkę do siatki. Warto dodać, że był pierwszy celny strzał biało-zielonym na bramkę legionistów.

Po zmianie stron na boisku niepodzielnie panowali już podopieczni Jana Urbana. Już w 51. minucie było 1:1. Legia przeprowadziła szybką, składną akcję. Dwaliszwili ograł Stańka, znakomicie dograł do Saganowskiego, a ten z 4 metrów strzelił do pustej bramki. Później obraz gry nie zmienił się. Warszawianie zaciekle atakowali bramkę Wróbla, a Olimpia desperacko broniła się. I kiedy wydawało się, że biało-zieloni wyjadą ze stolicy tylko z bagażem jednej bramki, Legia zadała gościom jeszcze dwa ciosy. W 90. minucie drugiego swojego gola zdobył Saganowski. Napastnik gospodarzy dostał świetne podanie na piąty metr, ograł z łatwością Mazurkiewicza i strzałem w długi róg nie daje szans Wróblowi. Minutę później wynik spotkania ustalił Dwaliszwili, który pięknie zasłonił się przed obrońcami gości i technicznym strzałem z 14 metrów pokonał Wróbla.

12 marca rewanż w Grudziądzu. Losy ćwierćfinałowej rywalizacji wydają się jednak już rozstrzygnięte. Trudno bowiem przypuszczać, by biało-zieloni odrobili straty ze stolicy. Ale fani Olimpii liczą zapewne na dobry występ swoich pupili. Na Piłsudskiego zapowiada się prawdziwe piłkarskie święto.

Legia Warszawa - Olimpia Grudziądz 4:1 (0:1)

Bramki: 0:1 - Ruszkul (35), 1:1 - Saganowski (51), 2:1 - Jędrzejczyk (63), 3:1 Saganowski (90), 4:1 - Dwaliszwili (90+1)

LEGIA (trener Jan Urban): Skaba - Jędrzejczyk, Jodłowiec (46. Żewłakow), Astiz, Wawrzyniak (74. Kosecki) - Gol (61. Łukasik), Furman - Brzyski, Radović, Dwaliszwili - Saganowski.
Ławka rezerwowych: Kuciak, Żewłakow, Kucharczyk, Bereszyński, Vrdoljak, Łukasik, Kosecki.
Żółte kartki: Furman, Łukasik.

OLIMPIA (trener Tomasz Asensky): Wróbel - Woźniak, Staniek, Mazurkiewicz, Banasiak (82. Pisarczuk) - Łabędzki, Smoliński (90. Kryszak) - Frańczak, Ruszkul, Szczot - Rogalski (93. Górka).
Ławka rezerwowych: Osiecki, Pisarczuk, Gebauer, Fafiński, Kryszak, Kościukiewicz, Górka.
Żółte kartki: Staniek, Szczot, Banasiak, Woźniak, Pisarczuk.