Olimpia Grudziądz wygrała na inaugurację

O piłkę walczą Hubert Kościukiewicz (nr 23) i Maciej Klawiński
O piłkę walczą Hubert Kościukiewicz (nr 23) i Maciej Klawiński Sławomir Wojciechowski
Od zwycięstwa z Nielbą Wągrowiec drugi sezon w II lidze rozpoczęli piłkarze Olimpii Grudziądz.

ELANA TORUŃ - GKS TYCHY

OLIMPIA - NIELBA 3:1 (0:0)

0:1 Bartosz Kotarski (54.-głową), 1:1 Bartłomiej Kowalski (61.), 2:1 Przemysław Sulej (62.), 3:1 Piotr Ruszkul (66.)
Olimpia: Zarzycki - Wacławczyk, Brede, Kowalski, Ratajczak - Nowosielski (56. Rogóż), Pawlak, Kościukiewicz (60. Sulej), Domżalski (87. Hajczuk), Kryszak - Ruszkul
Nielba: Wosicki - Kotarski, Królak, Bartkowiak, Klawiński - Figaszewski, Błażejewski (75. Modlibowski), Pietrowski, Witomski - Czechanowski (17. Sarbinowski , 75. Spawski), Leśniewski
Żółte kartki: Sulej - Klawiński, Królak, Błażejewski, Pietrowski
Czerwona kartki: Królak (Nielba - 76. min. za 2. żółtą)

Sezon 2010/11 uroczyście otworzył prezydent Grudziądza Robert Malinowski. Potem zaczął się mecz. Obie drużyny zagrały w zmienionych składach. W Olimpii w wyjściowej “11" wyszło czterech zawodników pozyskanych latem: Paweł Zarzycki, Dawid Wacławczyk, Jarosław Ratajczak i Piotr Nowosielski.

Pierwsza połowa była wyrównana z optyczną przewagą grudziądzan. Oni mieli też klarowniejsze okazje. Najgroźniej pod bramką gości było po stałych fragmentach gry. Aktywny przy nich był Bartłomiej Kowalski. W 16. min. pewnie strzeliłby gola, ale piłkę z głowy zdjął mu kolega z drużyny Piotr Ruszkul, który uderzył niecelnie. Aktywny w ofensywie był także Mariusz Kryszak. On to zmarnował najlepsze okazje dla gospodarzy. W 33. min. w sytuacji sam na sam ubiegł go bramkarz Wosicki. W 40. min. Kryszak mając przed sobą tylko golkipera Nielby trafił w niego. Przyjezdni w 1. części nie zagrozili poważniej ani razu bramce rywali. Strzały z dystansu były najczęściej blokowane lub niecelne.

Początek 2. połowy rozgrzał kibiców. Olimpia zaatakowała z impetem i po trzech dobrze rozegranych rzutach rożnych w dużych opałach był bramkarz Jacek Wosicki. Jednak spisał się rewelacyjnie broniąc uderzenia Huberta Kościukiewicza, Bartłomieja Kowalskiego i Piotra Nowosielskiego. Raz pomogli mu obrońcy. Gdy bramka dla podopiecznych Marcina Kaczmarka wisiała w powietrzu niespodziewanie zdobyli ją goście z Wągrowca. W 54. min. po rzucie rożnym prowadzenie celną “główką" Nielbie dał Bartosz Kotarski. Szkoleniowiec grudziądzan dokonał dwóch zmian wprowadzając na boisko Tomasza Rogóża i Przemysława Suleja. I to oni odegrali główne role w pięciu minutach, które wstrząsnęły Nielbą. Najpierw do remisu w 61. min., po rzucie rożnym bitym przez Kryszaka, doprowadził Bartłomiej Kowalski. Chwilę potem rajd lewą stroną przeprowadził Rogóż, który popisał się precyzyjną wrzutką na długi słupek. Akcję skutecznie zamknął Sulej i było 2:1. W 66. min. Kryszak wypuścił w uliczkę Piotra Ruszkula, a ten nie zmarnował “setki". W 74. min. mogło być 4:1, ale Przemysław Sulej chciał zbyt po brazylijsku zakończyć akcję Rogóża i piłka minęła słupek. Dwie minuty potem za zbyt wczesne wybiegnięcie z muru drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Przemysław Królak i Nielba kończyła mecz w “10". Wynik nie uległ już zmianie, aczkolwiek powinien. W 84. min. minimalnie przestrzelił Sulej, a pięć minut potem Rogóż. Szczęścia szukał jeszcze Ruszkul, lecz jego uderzenie zza pola karnego obronił Wosicki. Wygrana grudziądzan jest w pełni zasłużona.

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ WYNIKI I ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZÓW DRUŻYN Z REGIONU

Pozostałe wyniki

Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0) Bramka: Marcin Lachowski (41)

Ruch Zdzieszowice - Bałtyk Gdynia 2:3 (1:0) Bramki: Adam Giesa (18), Tomasz Damrat (68) oraz Remigiusz Malicki (66), Karol Szostek (71), Wojciech Trochim (78)

Polonia Nowy Tomyśl - Jarota Jarocin 0:5 (0:2) Bramki: Krzysztof Bartoszak (16, 52, 77. karny), Piotr Garbarek (8), Maciej Stawiński (51)

Chojniczanka - Polonia Słubice 1:1 (0:1) Bramki: Sławomir Ziemak (72) oraz Paweł Posmyk (43)

Tur Turek - Miedź Legnica 1:3 (1:1) Bramki: Michał Steinke (5) oraz Marcin Garuch (30), Marcin Orłowski (60), Wojciech Bzdęga (80)

Lechia Zielona Góra - Raków Częstochowa 1:1 (1:1) Bramki: Michał Sucharek (48) oraz Mateusz Zachara (29)

Elana Toruń - GKS Tychy 1:1 (1:0) Bramki: Adam Młodzieniak (39) oraz Daniel Feruga (80)