Olimpia Grudziądz wygrała w Bytowie [ZDJĘCIA]

Dariusz Knopik
Piłkarze Olimpii (biało-zielone) triumfowali w Bytowie
Piłkarze Olimpii (biało-zielone) triumfowali w Bytowie Łukasz Capar
W 5. kolejce Nice I Ligi Olimpia Grudziądz pokonała na wyjeździe Bytovię 1:0. Strzelcem gola był Mateusz Klichowicz, ostatnio grający w... Bytowie.

BYTOVIA - OLIMPIA 0:1 (0:1)
Bramka: Klichowicz (25).
BYTOVIA: Oszmaniec - Kamiński, Bąk, Stasiak, Jakóbowski, B. Wolski, Poczobut (74. Duda), Modelski (46. Biel), Wacławczyk (88. Gonzalez), Wilczyński, Surdykowski.
OLIMPIA: Małecki - Michalik, Goropevsek, Wełna, Woźniak - M. Wolski - Klichowicz (84. Eusebio), Kurowski (16. Olczyk), Feruga, Kaczmarek - Salmikivi (74. Kowal).
Żółte kartki: Kamiński, Jakóbowski, Poczobut - Michalik, Goropevsek, M. Wolski, Olczyk.
Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Trener Jacek Paszulewicz znowu pomieszał w składzie. Na ławce rezerwowych usiadł etatowy obrońca Matic Żitko oraz Wołodymyr Kowal. Na prawej obronie grał Damian Michalik, który na tej pozycji występował także w meczu z Chrobrym Głogów. Do środka pola wrócił Daniel Feruga, a do ataku Ville Salmikivi. Szansę gry od pierwszej minuty dostał Mateusz Klichowicz, jeszcze w poprzednim sezonie gracz Bytovii.

Od początku to było interesujące spotkanie. Już po kwadransie boisko z powodu urazu musiał opuścić Kamil Kurowski, którego zastąpił Michael Olczyk.

Ale strata jednego z kluczowych piłkarzy nie załamała biało-zielonych. Nie minęło 10 minut i grudziądzanie objęli prowadzenie. Z ostrego kąta strzelał Salmikivi. Bramkarz Bytovii zdołał odbić piłkę, ale wobec dobitki Klichowicza był już bezradny.

Sportowe Podsumowanie - odcinek 22.

Po stracie gola miejscowi ostro ruszyli na Olimpię. Po przypadkowym zagraniu piłki ręką przez Marcina Kaczmarka w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę. Jednak Wojciech Małecki zdołał obronić strzał Janusza Surdykowskiego.

Po przerwie piłkarze Olimpii skutecznie bronili się przed zmasowanymi atakami zawodników Bytovii i dowieźli skromne prowadzenie do końca spotkania.