Olimpia wygrała z Polkowicami i jest coraz bliżej utrzymania [wideo]

(emka)
Olimpia zdobyła kolejne trzy punkty i jest coraz bliżej pozostania w I lidze.
Olimpia zdobyła kolejne trzy punkty i jest coraz bliżej pozostania w I lidze. Fot. Paweł Skraba
Kolejne trzy cenne punkty zdobyli w sobotę piłkarze z Grudziądza. Podopieczni Marcina Kaczmarka po ciężkim meczu pokonali 3:2 rywala z Polkowic i są coraz bliżej pozostania w gronie I-ligowców.

W środę Olimpia pewnie pokonała 3:0 u siebie zdegradowaną imienniczkę z Elbląga. Kibice biało-zielonych liczyli więc, że równie łatwo ich pupile uporają się w sobotę z Polkowicami, które też żegnają się z I ligą. Zespół Marcina Kaczmarka wygrał, ale łatwo nie było.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 8 minucie Grischok podał do Kusa, ten dograł do Dziedzica, który płaskim strzałem pokonał bezradnego Szymańskiego. Wydawało się więc, że grudziądzanie lekko, łatwo i przyjemnie sięgną po komplet punktów. Nic z tych rzeczy.

Zapis relacji na żywo kliknij tutaj

Dwa kolejne gole zdobyli goście. W 20 minucie Bancewicz dośrodkował do Kuświka, który z kilku metrów pokonał Wróbla. W doliczonym czasie pierwszej połowy fatalny błąd popełnił bramkarz Olimpii. Wykorzystał to bezlitośnie Bartków i strzelając do pustej bramki z 5 metrów ustalił wynik pierwszej odsłony.

Na szczęście po zmianie stron biało-zieloni wzięli się ostro do roboty i odrobili straty. W 55 minucie Grischok wrzucił piłkę w pole karne. Cieśliński wygrał pojedynek w powietrzu z obrońcami Polkowic, podał głową do Dziedzica, który z 5 metrów pokonał Szymańskiego. Wynik spotkania ustalił w 73 minucie Staniek, który po wrzutce Kryszaka z rzutu wolnego uderzeniem głową po raz trzeci pokonał Szymańskiego. Zwycięstwo Olimpii mogło być jeszcze wyższe, ale w 71 minucie Cieśliński trafił z rzutu karnego w słupek. Najważniejsze, że podopieczni Marcina Kaczmarka zainkasowali komplet punktów i są coraz bliżej pozostania w gronie I-ligowców.

Analiza meczu w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Pomorskiej"