Olimpia/Unia Grudziądz zwycięstwem zakończyła rok. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej partii meczu

(marz)
Huang Sheng Sheng nie sprostał Platonovowi, ale oastatnią, decydującą partię meczu wygrał i Olimpia/Unia pokonała Morliny 3:2. Maryla Rzeszut
Anthony Amalraj nie grał w drużynie Morlin Ostróda, a jednak Olimpia/Unia Grudziądz z trudem wygrała na wyjeździe. Powinna zdobyć 3 punkty, a wywalczyła 2. Najważniejsze, że zwycięstwem zakończyła ten rok.

Condohotels Morliny Ostróda - Olimpia/Unia Grudziądz 2:3

Paweł Platonow - Huang Sheng-Sheng 3:0 (9,6,1)
Karol Szarmach - Patryk Chojnowski 1:3 (-7,8,- 9,- 5)
Adrian Więcek - Tomislav Kolarek 0:3 (-6,-4,- 4)
Paweł Platonow - Patryk Chojnowski 3:1 (10, 8,-6,7)
Karol Szarmach - Huang Sheng-Sheng 2:3 (-8,-8,16,6,-7)

Białorusin Paweł Platonow gra w reprezentacji swojego kraju i prezentuje ostatnio bardzo dobrą formę. Nie pozwolił rozwinąć skrzydeł liderowi grudziądzan Huangowi Sheng Shengowi. Pierwszy punkt dla Olimpii/Unii zdobyl Patryk Chojnowski, a drugi Tomislav Kolarek, kapitan drużyny. Chorwat miał ułatwione zadanie. W ekipie gospodarzy zabrakło Anthony Amalraja, a zastąpił go Adrian Więcek, znacznie łatwiejszy do ogrania.

Platonow potwierdził dobrą dyspozycję pokonując także Chojnowskiego.

Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej partii meczu. Zwłaszcza 3. set był niesamowicie zacięty, wygrał go zawodnik z Ostródy, Karol Szarmach 18:16! Także kolejny set należał do niego. I przy stanie 2:2 piąty set wygrał Huang, dając zwycięstwo w meczu grudziądzkiej drużynie.

Olimpia/Unia zajmuje 3. miejsce w tabeli z 20 punktami (7 zwycięstw, 2 porażki). Prowadzi Kolping Frac Jarosław (22 pkt), przed Bogorią Grodzisk Mazowiecki (też 22 pkt).