Oni kibicowali koszykarzom na meczu Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek [zdjęcia]

Paweł Czarniak
Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek: czwarty mecz ćwierćfinałowy Energa Basket Ligi. Paweł Czarniak
Twarde Pierniki Toruń przegrały z Anwilem Włocławek w czwartym meczu ćwierćfinałowym EBL. Zobaczcie zdjęcia z parkietu i trybun.

To był mecz nr 4 w ćwierćfinale Energa Basket Ligi. Twarde Pierniki podejmowały Anwil Włocławek. Atmosfera na trybunach była świetna, bo derby to kibice lubią najbardziej. Zobaczcie w naszej galerii, kto kibicował ekipom z Torunia i Włocławka podczas wtorkowego meczu.

Pierwszą kwartę wygrali włocławianie 23:17, a po dwóch przewaga Anwilu jeszcze wzrosła - do stanu 51:38. Trzecia kwarta padła jednak łupem Twardych Pierników, a torunianie zmniejszyli swoją stratę do 9 punktów. W ostatniej kwarcie torunianie zniwelowali straty nawet do punktu (69:70 w 36 min.). Ale końcówka należała do włocławian, którzy wygrali trzeci mecz w serii i wywalczyli awans do półfinału EBL w sezonie 2021/22.

W półfinale Anwil zagra z Legią Warszawa. Pierwszy mecz we Włocławku 4 maja.

Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek 78:85 (17:23, 21:28, 19:15, 21:19)
TWARDE PIERNIKI: A. Cel 23, J. Manigat 6, B. Diduszko 13, R. Rogić 18, D. Amigo 4, M. Kołodziej 8, M. Samsonowicz 0, J. Eads Iii 6, P. Karnowski 0, S. Janczak 0.
ANWIL: J. Mathews 12, K. Łączyński 14, L. Petrasek 10, Ž. Dimec 7, J. Bell 22, K. Dykes 12, M. Nowakowski 5, S. Szewczyk 3, M. Woroniecki 0.

PLK podała terminarz meczów o finał EBL.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa

Mecz 1 (Włocławek) - środa, 4 maja, godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport News
Mecz 2 (Włocławek) - piątek, 6 maja, godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport
Mecz 3 (Warszawa) - poniedziałek, 9 maja, godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport
Ew. mecz 4 (Warszawa) - środa, 11 maja, godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport News
Ew. mecz 5 (Włocławek) - sobota, 14 maja, godz. 17:40 - transmisja w Polsat Sport