https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto Grudziądzka Rada Kobiet. Mamy nazwiska pań, które powołał prezydent Grudziądza

Daniel Dreyer
Panie z Grudziądzkiej Rady Kobiet  odebrały akty powołania z rąk Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza
Panie z Grudziądzkiej Rady Kobiet odebrały akty powołania z rąk Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza Piotr Bilski
Nareszcie się udało! W Grudziądzu już oficjalnie powstała Rada Kobiet. We wtorek, w urzędzie miejskim panie odebrały akty powołania do tego grona. Są w różnym wieku, mają różne zajęcia, ale wszystkie są pełne werwy i zapału do pracy. Zobaczcie kim są panie powołane do Grudziądzkiej Rady Kobiet.

Powołanie Grudziądzkiej Rady Kobiet

W Grudziądzu swoje reprezentacje w postaci rad doradzających prezydentowi miasta od dawna mają przedsiębiorcy, seniorzy, młodzież... Ich funkcjonowanie (albo i nie) można różnie oceniać. Ale aż dziw bierze, że dotąd w Grudziądzu nie było Rady Kobiet! No to w końcu jest. We wtorek Maciej Glamowski, prezydent miasta, wręczył im akty powołania.

Członkiniami Grudziądzkiej Rady Kobiet zostały panie, które same zgłosiły się na ogłoszony nabór deklarując chęć działania. Chętnych było więcej niż miejsc, których w radzie jest 15. Wyboru kandydatek dokonał prezydent Grudziądza. A panie, które w skład rady nie weszły, ale i tak zadeklarowały chęć pracy, zostały powołane do Grupy Eksperckiej przy Grudziądzkiej Radzie Kobiet.

Jedna z pań: - Chcemy rozwiązywać realne problemy

Na co liczą członkinie Grudziądzkiej Rady Kobiet?

- Przede wszystkim na to, że będę miała szanse realnie wpłynąć na polepszenie życia i samooceny grudziądzkich kobiet. Na to, że będziemy miały szanse rozwiązywać realne problemy, realnych konkretnych osób, że będziemy miały szanse na to, żeby się integrować, więcej spotykać, ale także więcej rozmawiać o wszystkim co nas trapi i może też lepiej wpływać na nasze samopoczucie - odpowiada Aleksandra Zembrzuska-Podzendek.

Jakie są największe problemy kobiet w Grudziądzu?

- Jest ich dużo, bo Grudziądz jest miastem, które boryka się z wieloma społecznymi problemami. Te, które dotykają kobiet to przede wszystkim dyskryminacja zawodowa, płacowa, brak możliwości samorozwoju, realizowania swoich pomysłów - diagnozuje pani Aleksandra.

W przyszłym tygodniu panie spotkają się, aby ze swojego grona wybrać przewodniczącą oraz osoby pełniące pozostałe funkcje w radzie.

- Myślę, że jak wszystko zepniemy, to będzie jedna z lepszych rad kobiet - mówi wiceprezydent Róża Lewandowska, jedna z inicjatorek powołania Grudziądzkiej Rady Kobiet podkreślając, że będzie łączniczką między radą a prezydentem Grudziądza.

W skład pierwszej Grudziądzkiej Rady Kobiet weszły:

  • Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza, inicjatorka powstania Rady Kobiet, nauczyciel, zaangażowana działaczka związkowa oraz społeczna. Współpracuję z licznymi organizacjami. Przez ponad 10 lat społecznie pełniła funkcję prezesa oddziału rejonowego PCK w Grudziądzu, a przez kilkanaście lat prezesa grudziądzkiego oddziału ZNP, wiceprezesa okręgu kujawsko-pomorskiego ZNP i członka zarządu głównego ZNP.

  • Beata Glamowska - działaczka społeczna, filantropka i aktywistka, współpracująca z licznymi organizacjami. Jedna z inicjatorek powstania Rady Kobiet w Grudziądzu, absolwentka MBA i Latającego Uniwersytetu Praw Człowieka

  • Alicja Łęgowska - fizjoterapeutka z blisko 20-letnim doświadczeniem, od kilku lat specjalizująca się w fizjoterapii uroginekologicznej. Aktywnie edukuje kobiety w zakresie zdrowia, prowadząc warsztaty i wykłady. Działa w Stowarzyszeniu „Kobiety na swoim” oraz współorganizuje charytatywny turniej sportowy.

  • Ewa Duda-Gottwald - emerytowana nauczycielka z 35-letnim stażem, harcmistrzyni ZHP. Autorka pomysłu na nazwę ulicy Przytulnej przy Centrum Opieki nad Zwierzętami. Aktywnie wspiera rodziny, szczególnie matki i dzieci z niepełnosprawnościami.

  • Natalia Bator-Kunikowska - prezes Stowarzyszenia Twój Czas, prawnik specjalizujący się w prawie gospodarczym. Kurator społeczny w sprawach rodzinnych, działająca na rzecz wspierania lokalnych inicjatyw i aktywności społecznej.

  • Kamila Wasiak - społeczniczka i przedsiębiorczyni w branży kreatywnej, współwłaścicielka agencji multimedialnej. Wiceprezes Stowarzyszenia Kobiety na Swoim, organizuje warsztaty rozwojowe i spotkania networkingowe dla kobiet. Pasjonatka słodkich wypieków i makramy.

  • Aleksandra Zembrzuska-Podzendek - kierownik biura powiatowego ARiMR, ekspert ds. wspólnej polityki rolnej. Wiceprezes Stowarzyszenia INTEGRA, aktywnie wspiera kobiety z obszarów wiejskich, organizując szkolenia i pomagając w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

  • Maria Oluszczyk - wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grudziądzu, uczennica klasy maturalnej. Aktywnie działa na rzecz promocji samorządności wśród młodzieży, pełniąc również funkcję przewodniczącej Komisji Prawnej.

  • Hanna Bagniewska - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Młoda Rodzina”, Była współzałożycielką „Forum Kobiety Przy Lewicy” i jadłodzielni „Wieszak”. Uczestniczy w działaniach  na rzecz praw kobiet, zarówno w Grudziądzu, jak i Warszawie.

  • Faustyna Wyżga - technik dietetyk i plastyk, była współzałożycielką „Forum Kobiety Przy Lewicy” oraz jadłodzielni „Wieszak”. Zaangażowana w działania na rzecz kobiet, promuje zdrowy styl życia i wsparcie społeczne.

  • Agnieszka Kowarowska - doświadczona pracownica Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Spółdzielni Mieszkaniowej. Sympatyczka Lewicy, kandydatka do Sejmiku Wojewódzkiego, aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności.

  • Magdalena Lewandowska - pedagog, terapeuta i nauczyciel z 20-letnim doświadczeniem w Szkole Podstawowej nr 12. Wolontariuszka w Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego, prowadziła zajęcia dla kobiet, promując zdrowy styl życia i kulturę.

  • Anna Bator - artystka i instruktorka w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej. Zajmuje się tworzeniem witraży i rękodzieła, działa na rzecz aktywizacji seniorów. Współorganizowała galerię w Spichlerzu 43, promując lokalnych twórców.

  • Anna Jastrzębska - prokurent w spółce OPEC Grudziądz, zarządza pionem wsparcia operacyjnego. Zajmuje się rozwojem kompetencji miękkich, efektywnością procesów i integracją nowych technologii. Organizuje inicjatywy wspierające zdrowie psychiczne i rozwój osobisty kobiet.

  • Monika Balcer-Grudzień - prezes Stowarzyszenia Kobiety na Swoim, dekoratorka i pedagog. Organizuje szkolenia i warsztaty dla kobiet, promując zdrowie, równość płci oraz równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Od 2024 roku kształci się na psychoterapeutę, by jeszcze lepiej wspierać kobiety w rozwoju osobistym.

O tworzeniu Grudziądzkiej Rady Kobiet pisaliśmy:

W skład Grupy Eksperckiej przy Grudziądzkiej Radzie Kobiet weszły:

  • Wioleta Betlejewska

  • Iwona Dulka

  • Katarzyna Kaliszewska

  • Sylwia Kleina

  • Wioleta Kołodziejczyk

  • Anna Lagowska

  • Mirela Mysłek

  • Ludmiła Stefańska

  • Julia Szostek

  • Elżbieta Szmit-Laskowska

  • Hanna Tabor

  • Krystyna Wojnowska

  • Anna Wolska

  • Karolina Żłobińska

Praca w Grudziądzkiej Radzie Kobiet ma charakter społeczny. Panie nie będą otrzymywały za nią żadnego wynagrodzenia.

Poniżej publikujemy galerię zdjęć z wręczenia aktów powołania do Grudziądzkiej Rady Kobiet.

Trwa głosowanie...

Co sądzisz o powołaniu Grudziądzkiej Rady Kobiet?

Dzieje się w Grudziądzu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska