Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto nowi zastępcy dyrektora szpitala w Grudziądzu. Jest jeszcze jeden wakat

(PA)
Izabela Hirsch - Lewandowska została zastępcą dyrektora szpitala w Grudziądzu do spraw administracyjno - organizacyjnych, a Krzysztof Bułkowski - z głównego księgowego stał się zastępcą do spraw ekonomicznych
Izabela Hirsch - Lewandowska została zastępcą dyrektora szpitala w Grudziądzu do spraw administracyjno - organizacyjnych, a Krzysztof Bułkowski - z głównego księgowego stał się zastępcą do spraw ekonomicznych Archiwum
Do statutu szpitala, po burzliwej dyskusji na sesji w listopadzie 2023 roku, został wpisany nowy punkt nieokreślający liczbę zastępców dyrektora. I tak z dwóch "zrobiło się" obecnie czterech. Od lutego 2024 roku dwa nowe stanowiska zostały obsadzone, na trzecie trwa rekrutacja.

Wyjaśnijmy. Dotąd oprócz dyrektora generalnego, obligatoryjnie z mocy przepisów prawa o ile dyrektor generalny nie jest lekarzem, musi w strukturze organizacyjnej lecznicy funkcjonować dyrektor do spraw medycznych. I to pozostaje bez zmian. Od września 2021 roku jest nim Jarosław Marciniak. Drugim zastępcą dyrektora określonym w statucie był dyrektor operacyjny. Dotąd był nim Marek Kornet. Już nie jest.

Po zmianie w statucie szpitala, dyrektor Agata Kurkowska wprowadziła jeszcze trzech zastępców:

  • ekonomicznego,
  • administracyjno-organizacyjnego
  • technicznego

Radni jeszcze w ubiegłym tygodniu, podczas sesji 31 stycznia dopytywali o ich nazwiska i pensje. Wówczas nie padły nazwiska, ani konkretne sumy ich wynagrodzeń. Stanowiska zastępców dyrektorów zostały obsadzone od lutego 2024 roku i tak: dyrektorem ekonomicznym został Krzysztof Bułkowski, a dyrektorem administracyjno-organizacyjnym została Izabela Hirsch - Lewandowska.

- Jeśli chodzi o stanowisko zastępcy dyrektora ds. technicznych to zostanie rozpoczęty proces rekrutacji - wyjaśnia dyrektor szpitala Agata Kurkowska.

Kim są obecni zastępcy?

Krzysztof Bułkowski stanowisko zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych objął w formie powierzenia obowiązków bez rezygnacji ze stanowiska głównego księgowego. Z grudziądzkim szpitalem jest związany od 2018 roku. Od 2019 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych, a od 2021 roku głównego księgowego.

Przypomnijmy, że Krzysztof Bułkowski w maju 2020 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty karne dotyczące nieprawidłowości do jakich miało dochodzić w szpitalu w Rypinie, gdzie zasiadał w kadrze zarządczej. Śledczy zarzucali:

  • usunięcie dokumentów
  • prowadzenie wbrew przepisom ustawy ksiąg rachunkowych szpitala
  • poświadczenie nieprawdy w dokumencie dotyczącym zakupu aparatu USG

Do popełniania czynów przestępczych miało dochodzić na przestrzeni 2016-2018 roku. Postępowanie zakończyło się aktem oskarżenia, a sprawa trafiła na wokandę Sądu Okręgowego we Włocławku.

"Stalowy Anioł". Jest zastępcą dyrektora szpitala i zasiada w radzie nadzorczej Grudziądzkich Inwestycji Medycznych

Izabela Hirsch - Lewandowska, która pełni funkcję zastępcy dyrektora do spraw administracyjno-organizacyjnych ze szpitalem w Grudziądzu związana jest od 2018 roku, a od lutego 2020 roku obejmowała stanowisko kierownika wydziału administracyjnego. Była też przez pewien czas odpowiedzialna za kontakty z mediami. W latach 2014-2018 pracowała w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowem gdzie między innymi pełniła rolę opiekuna projektów unijnych, a w latach 2006 – 2013 pracowała na stanowisku specjalisty w firmie Skanska.

Izabela Hirsch - Lewandowska ma tytuł magistra z zakresu ochrony środowiska Uniwersytetu Gdańskiego, a ponadto studia podyplomowe z zakresu:

  • organizacji opieki geriatrycznej, długoterminowej i paliatywnej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika,
  • zarządzania i kontroli w podmiotach leczniczych na Wyższej Szkole Bankowej oraz
  • studia Master of Business Administration MBA w ochronie zdrowia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Uniwersytecie Łazarskiego.

Dodajmy, że Izabela Hirsch-Lewandowska od końca września 2023 roku jest członkiem rady nadzorczej Grudziądzkich Inwestycji Medycznych.

Poza pracą zawodową Izabela Hirsch-Lewandowska pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Nowe Różowe Okulary za co została wyróżniona nagrodą "Stalowy Anioł" nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w pomocy społecznej oraz Nagrodą Starosty Powiatu Świeckiego za osiągnięcia w ochronie zdrowia.

Radni, a wśród nich m.in. Arkadiusz Goszka dopytując na sesji 31 stycznia o wynagrodzenia dla zastępców dyrektora szpitala w odpowiedzi od Agaty Kurkowskiej otrzymał lakoniczne wyjaśnienia, że w szpitalu w sumie są 22 stanowiska kierownicze i łączna kwota ich pensji wynosi 1 proc. wypłacanych wynagrodzeń całego szpitala. Dyrektor Agata Kurkowska nie wyodrębniła łącznej sumy zarobków czterech swoich zastępców.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska