https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto zioła na dobry nastrój i dobry sen. Te zioła są dobre na depresję, poprawiają samopoczucie

ak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Złe samopoczucie i niskiej jakości sen mogą znacznie pogarszać jakość życia. Codziennie borykamy się ze stresem, przemęczeniem, różnego rodzaju problemami - te czynniki mogą powodować obniżenie nastroju, zmęczenie psychiczne, problemy z zasypianiem, a nawet depresję. Zły sen obniża nie tylko nastrój, ale także pogarsza zdolności umysłowe i procesy poznawcze. Znaczne korzyści może przynieść stosowanie naturalnych środków - ziół na poprawę snu oraz samopoczucia. Zobacz, jakie zioła warto stosować na depresję, przemęczenie i na poprawę nastroju.

Problemy ze snem i depresyjny nastrój

Problemy ze snem to bezsenność, trudności z zasypianiem, wybudzanie się w środku nocy pobudka wcześnie rano z niemożliwością ponownego zaśnięcia. Inne częste problemy to stany lękowe, pobudzenie emocjonalne i ruchowe, nadmierny stres, obniżone samopoczucie, zły nastrój, przewlekłe przemęczenie. Te dolegliwości dotyczą coraz większej liczby osób. Wielu ludzi poszukuje sposobów, które pozwolą poradzić sobie z tymi problemami. Potrafią one bowiem mocno obniżyć jakość życia. Dobrym sposobem są metody naturalne. Zioła na depresję, poprawę nastroju oraz dobry sen to skuteczna i sprawdzona metoda, dzięki której można uniknąć stosowania silnych farmaceutyków.

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo to dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków ziołowych z naturalnych surowców pozyskanych z roślin leczniczych, a także ich stosowaniem w profilaktyce i leczeniu chorób. Mianem ziołolecznictwa określa się także gałąź medycyny alternatywnej zajmującą się leczeniem preparatami roślinnymi.

Ziołolecznictwo znane jest także pod nazwami: fitoterapia i fitofarmakologia.

Od wieków ludzie przekazują sobie w formie "mądrości ludowej" wiedzę, jak wykorzystać zioła do leczenia chorób. W społeczeństwie, zwłaszcza dawniej, dużym autorytetem cieszyły się zielarki, które miały szeroką wiedzę o ziołach - jakie zioła na co pomagają, kiedy należy je zbierać, by miały najlepsze działanie, jak je zbierać, jak przechowywać i jak przyrządzać, by wydobyć z nich moc leczniczą.

Z ziół przygotowuje się olejki do aromaterapii, napary, wywary i maceraty do picia, wywary do nacierania czy okładów.

Ziołolecznictwo zajmuje się poznaniem właściwości roślin leczniczych, w tym:

  • mechanizmów działania leków roślinnych na organizmy żywe,
  • metabolizmu zawartych w nich substancji czynnych,
  • dawkowania sporządzonych z nich preparatów,
  • ewentualnych działań niepożądanych,
  • interakcji zachodzących pomiędzy lekami syntetycznymi a produktami ziołowymi.

Adaptogeny w ziołolecznictwie

Adaptogeny to ważne substancje wykorzystywane w ziołolecznictwie. Adaptogeny to inaczej zioła adaptacyjne, substancje adaptogenne, pochodzenia naturalnego, o nieswoistym działaniu, które mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Adaptogeny pomagają w adaptacji organizmu do szeroko pojętego obciążenia stresem, wspomagają utrzymanie homeostazy (stanu równowagi) organizmu. Co ważne, adaptogeny nie tylko mają nieoceniony wpływ na nasze zdrowie, ale także nie wykazują skutków ubocznych.
Przykładem adaptogenu jest bardzo popularna w ostatnich latach ashwagandha. Ta roślina reguluje sen, obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu), dodaje sił witalnych. Inne znane adaptogeny to m.in. różeniec górski, traganek, gotu kola, schisandra i korzeń lukrecji.

Te zioła poprawiają nastrój

Złe samopoczucie pogłębia odczuwany stres, prowadzi do frustracji, może przerodzić się w depresję. Zła jakość snu to również duży problem. Niewyspani nie tylko nie mamy humoru, ale możemy mieć także problemy z logicznym myśleniem, z refleksem. Naturalne specyfiki mogą pomóc. Oto zioła dobre przeciwko depresji, na lepszy sen i poprawę samopoczucia - kliknij i zobacz teraz w galerii poniżej.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska