Paweł Kryszałowicz strzelił bramkę, ale to Chojniczanka wygrała

. (olo)
Na zdjęciu Paweł Kryszałowicz.
Na zdjęciu Paweł Kryszałowicz. fot. gryf95.slupsk.pl
Na błotnym boisku w Słupsku Chojniczanka wygrała 4:3 i jest coraz bliżej tytułu mistrza jesieni w III lidze Bałtyckiej. Trzy bramki strzelił w tym meczu Daniel Fabich, ale duży wkład w strzelone bramki ma też Tomasz Pestka.

Grys Słupsk - Chojniczanka Chojnice 3:4 (2:3)

16. Darzbór Szczecinek 13 11 14-24

Bramki: Daniel Fabich 3, Patryk Kaszczyszyn.
CHOJNICZANKA: Szafrański - Buława, Kowalczyk, Gąsiorowski, Steinborn, Pestka, Ziemak, Trzebiński, Romańczyk (64. Ostrowski), Fabich (76. Frymark), Kaszczyszyn (71. Borowski).

Piłkarze Gryfa Słupsk wyszli na boisko z 10-minutowym opóźnieniem na znak protestu i aby podkreślić tym samym bardzo złą sytuację finansową klubu.

Pierwsze minuty mocno rozgrzały fanów obu drużyn. Obu, bo do Słupska wybrało się również około 80 chojnickich kibiców, którzy są zaprzyjaźnieni z fanami Gryfa. W pierwszych minutach gry wpadły aż trzy bramki i to w zaledwie w odstępie trzech minut. W 6. min wynik otworzył strzałem głową Daniel Fabich. Po dwóch minutach wyrównał ładnym strzałem były reprezentant Polski Paweł Kryszałowicz. Zdaniem wielu obserwatorów tego meczu Kryszałowicz zdążył się pokazać z bardzo dobrej strony na boisku. Minutę później znów duet Pestka - Fabich rozmontował obronę Gryfa i po strzale tego drugiego było 2:1 dla lidera III ligi. Później boisko z powodu kontuzji musiał opuścił Kryszałowicz, a w 30. min gospodarze wyrównali. Minutę przed przerwą dał o sobie znać Patryk Kaszczyszyn, który strzelił gola po podaniu ... Pestki.

Dwie minuty po przerwie Fabich wykończył podanie Sławomira Ziemaka i strzelił swoją trzecią bramkę w tym meczu i czwartą dla Chojniczanki. W 75. min Gryf strzelił kontaktową bramkę i do końca meczu walczył o remis. Chojniczanka też miała swoje szanse, by podwyższyć, ale żadna bramka już w tym meczu nie wpadła i szczęśliwi chojniczanie wywieźli trzy punkty.

Trzy bramki Fabicha, trzy asysty Pestki i gol Kaszczyszyna - to dobry prognostyk przed dwoma hitami tej jesieni. Pierwszy już w środę w Chojnicach z trzecim w tabeli Orkanem, drugi w sobotę z wiceliderem Cartusią Kartuzy. Orkan traci do Chojniczanki pięć punktów, więc dzięki wygranej może doskoczyć do lidera na dwa oczka. Wygrana Chojniczanki da jej już osiem punktów przewagi, obie ekipy mają więc o co walczyć. Początek meczu o 14.00.

Wśród kibiców, którzy przyjdą na mecz i oczywiście kupią bilet, zostaną rozlosowane nagrody, m.in. odżywka, piłka adidas, plecak Bergsona oraz dres pumy. Sponsorem nagród jest sklep sportowy "Rekord" przy ul. Cechowej.

8 goli - Rafał Siemaszko (Orkan Rumia).
7 goli - Adam Frączczak (Kotwica Kołobrzeg), Patryk Kaszczyszyn (Chojniczanka Chojnice), Piotr Kwietniewski (Kaszubia Kościerzyna), Robert Śliwiński (Rega Trzebiatów).
6 goli - Łukasz Dłubis (Dąb Dębno), Jakub Gronowski (Gryf Wejherowo), Łukasz Król (Gryf Wejherowo), Tomasz Królak (Błękitni Stargard Szczeciński), Łukasz Krzemiński (Astra Ustronie Morskie), Mariusz Szmit (Chemik Police).
5 goli - Andrzej Borowski (Chojniczanka Chojnice), Radosław Erlich (Darzbór Szczecinek), Daniel Fabich (Chojniczanka Chojnice), Artur Kowalczyk (Chojniczanka Chojnice), Paweł Kryszałowicz (Gryf 95 Słupsk), Cezary Przewoźniak (Rega Trzebiatów), Piotr Zagórski (Cartusia Kartuzy),