PC SIDEn w roli Świętego Mikołaja, ale nikt się nie śmieje

Jacek Jarecki ze swoich 17 punktów aż 15 zdobył do przerwy.
Torunianie rozdają rywalom prezenty, choć do świąt jeszcze trzy tygodnie. W kiepskim stylu przegrali u siebie ze Spójnią Stargard Szczeciński.

PC Siden - Spójnia Stargard Szczeciński

PC SIDEn - Spójnia Stargard Szczeciński 74:85 (22:21, 13:21, 20:16, 20:26)
PC SIDEn: Jarecki 17 (2), Lisewski 11, 7 as.,Śmigielski 10, 10 zb., Żytko 9, Kowalewski 2 oraz Perka 14 (2), Sikora 10 (1), Plebanek 2, Szymański 0, Kobus 0
Spójnia: Pabian 16 (2), Stępień 13 (1), Parzych 13 (2), Michalski 12 (1), Grudziński 6 oraz Ratajczak 13, Wróblewski 7 (1), Kasprzak 3 (1), Soczewski 1

Gospodarze mogli się czuć pewnie jedynie w pierwszej kwarcie, w której prowadzili 5-6 punktami. Ostatnia akcja w tej części meczu była jednak zapowiedzią dalszych wydarzeń: w prostej akcji wsadu nie skończył Sławomir Sikora, a w odpowiedzi Tomasz Stępień zdąrzył trafić za trzy.

W drugiej kwarcie goście szybko objęli prowadzenie i wygrywali już prawie cały czas. Torunianie prowadzili tylko dwa razy i to raptem przez kilka sekund. Najpierw pod koniec trzeciej kwarty (55:53 po "trójce" Aleksa Perki) i w połowie ostatniej kwarty (64:63).

- Sami sobie robimy krzywdę, zagrajmy spokojną akcję - apelował trener Kiujewski podczas kilku przerw. Nic z tego. Jego podopieczni grali chaotycznie, mieli dwa razy więcej strat od rywali, zbyt często oddawali rzuty z kieskich pozycji.

Torunianom nie udało się nawet wykorzystać problemów z faulami gości. Na początku czwartej kwarty parkiet opuścił podstawowy rozgrywający Spójni Kamil Michalski, a wkrótce także jeden z najlepszych strzelców Adam Parzych. Kluczowy rzut z dystansu w ostatniej minucie (na 79:72) wykonał Hubert Pabian, który został sam w rogu boiska.

PC SIDEn zaliczył aż 15 strat, był zdecydowanie gorszy od rywali w rzutach z dystansu (27 proc) i zwłaszcza w wolnych (katastrofalne 50 proc!).