Półfinał o krok

Drugie zwycięstwo we własnej hali ze "Stalówką" w 1. rundzie play-off odnieśli koszykarze ze Świecia. W rywalizacji do trzech zwycięstw Polpak prowadzi dwa do zera.

Polpak : Stal 97:82
     (31 : 23, 26 : 24, 21 : 15, 19 : 20)
     Mecz rozpoczął się od minuty ciszy, w której został złożony hołd zmarłemu papieżowi Janowi Pawłowi II. Spotkanie rozgrywane było w spokojnej atmosferze. Kibice do dopingu nie używali bębna, trąbek i innych akcesoriów. Nie była też puszczana muzyka.
     Sam mecz bez historii. Od początku ton grze nadawali gospodarze, którzy przez cały pojedynek kontrolowali wynik. Polpak po raz pierwszy od dawna zagrał równe 40 min. bez żadnych słabych momentów. To dobry prognostyk przed dzisiejszym spotkaniem w Stalowej Woli. Trochę nerwową atmosferę wprowadzali sędziowie, których "dziwne" decyzji nerwowo przyjmowane były przez kibiców, zawodników i działaczy. W 1. kwarcie nerwowo nie wytrzymał trener Stali, za co jego drużyna została ukarana przewinieniem technicznym. Dzisiaj trzeci mecz w Stalowej Woli. Jeśli Polpak rozstrzygnie go na swoją korzyść, to już dziś świętować będzie awans do półfinału.
     NAJWYŻSZE PROWADZENIE POLPAKU: W 1. kwarcie - 29:21 (9 min. po celnym trafieniu Jarosława Kalinowskiego). W 2. kwarcie - 39:25 (2 min. po akcji Żytko-Głowala). W 3. kwarcie - 71:57 (7 min. po 4 punktach Andrzeja Molendy i 2 pkt. Jarosława Kalinowskiego z rzędu), 76:60 (9 min. po trójce Macieja Kowalczyka). W 4. kwarcie - 94:75 (8 min. - po rzutach za "2" Łukasza Żytko i Dariusza Cywińskiego)
     NAJWYŻSZE PROWADZENIE STALI: Goście na prowadzeniu byli tylko między 2-3 min. 1. kwarty - 8:5 (3 min. po rzucie za 2 pkt. Henryka Bielenia).
     DECYDUJĄCY MOMENT: Pierwsza połowa spotkania, w której miejscowi uzyskali wyraźną przewagę 8-14 punktową, której nie oddali do końca.
     NAJLEPSI W POLPAKU: Bardzo dobre spotkanie rozegrali zawodnicy "drugiego garnituru" (Przemysław Migała, Maciej Kowalczyk) , których dzielnie szczególnie w pierwszej części spotkania wspierał Jarosław Kalinow-ski. Bardzo dobrze grał przede wszystkim Przemysław Migała (12 pkt. i aż 11 zbiórek). Został on wybrany graczem meczu.
     OKIEM TRENERA: - Zależało nam na tym, żeby nie pozwolić Stali na wiele. Nie chcieliśmy powtórki z pierwszego spotkania. To się nam udało. Powstrzymaliśmy kapitana Stali, Henryka Bielenia. Odgryzał się nam co prawda Prawica, ale on sam to było zdecydowanie za mało na nasz zespół. W naszym zespole dobre zawody zagrał Jarek Kalinowski. Więcej minut gry otrzymał Przemek Migałai zagrał bardzo dobrze. Bardzo dobrze zaprezentował się też Maciej Kowalczyk. Zrobiliśmy duży krok do półfinału. Chcielibyśmy zakończyć rywalizację ze Stalą już we wtorek. Jednak z pewnością w Stalowej Woli będzie bardzo ciężko. Stalówka będzie chciała się odegrać - powiedział nam po meczu drugi trener Polpaku, Tadeusz Gzella.