Polska przegrywa z Australią. Słabszy występ Karnowskiego

.
. Lech Kamiński
Polacy gorsi od Australii aż o 20 punktów. Mecz ten decydował, która z tych drużyn wygra grupę E i w ćwierćfinale trafi na Serbię.

Asem Australii na Łotwie jest obrońca Anthony Drmić (śr. 19 pkt), ale w pierwszej połowie szalał Jackson Aldridge (15 pkt), a rywale prowadzili 29:27, choć w pierwszej kwarcie było nawet 15:5 dla Polaków.

Prawdziwe kłopoty naszego zespołu rozpoczęły się jednak dopiero po przerwie. W trzeciej kwarcie biało-czerwona młodzież zdobyła tylko 6 pkt i mecz został praktycznie rozstrzygnięty. Ostatecznie Australia triumfowała 72:52 (12:14, 17:13, 24:6, 19:19).
Polakom zabrakło przede wszystkim punktów liderów: Mateusz Ponitka miał 1/9 z gry, Przemysław Karnowski tylko 2/10 (6 pkt i 7 zbiórek).Środkowy toruńskiej Katarzynki eliminacje zakończył jednak z niezłymi statystykami 11,5 pkt (43,9 procent skuteczności z gry) i 6,5 zbiórek. Karnowski najlepszy mecz rozegrał dotąd z Rosjanami, w którym zdobył 23 pkt.

- Przemek cały czas zmaga się z lekką kontuzją achillesa i dlatego brakuje stabilnej formy. Cały nasz zespół zresztą gra nierówno, zwłaszcza w kilku meczach po przerwie - ocenia ojciec toruńskiego koszykarza Bonifacy Karnowski. Z naszych koszykarzy w czołówkach rankingów są Ponitka (4 strzelec - 18,8 pkt) oraz Grzegorz Grochowski (2 podający - 5,3 asyst). On jednak nie grał w dwóch ostatnich meczach z powodu kontuzji.