Polski Cukier SIDEn wygrał z AZS-em [wideo]

próbuje minąć ręce Karola Pytysia.
próbuje minąć ręce Karola Pytysia. Lech Kamiński
Do połowy ostatniej kwarty Polski Cukier SIDEn był gorszy i przegrywał z AZS Radex Szczecin. Przełamał rywali, bo miał Przemysława Lewandowskiego i mnóstwo determinacji

PC Siden - AZS Szczecin

W innych meczach

Sokół Łańcut - Sudety Jelenia Góra 98:40, Spójnia Stargard Szczeciński - SKK Siedlce 77:71, Start Gdynia - Rosa Radom 90:76, Start Lublin - MOSiR Krosno 68:53, Znicz Pruszków - AZS Kutno 64:56, MKS Dąbrowa Górnicza - Polonia Przemysł 81:67

Polski Cukier SIDEn - AZS Radex Szczecin 80:78 (16:24, 23:17, 14:23, 25:14)
Polski Cukier: Lewandowski 27 (1), Żytko 22 (5), Jarecki 15, Przybyszewski 5, Kwiatkowski 2 oraz Kobusz 4, Lipiński 3 (1), Gliszczyński 2, Tlałka 0
AZS: Raczyński 18 (1), Pacocha 16 (2), Sudowski 13 (1), Mielczarek 6, Zarzeczny 2 oraz Bąk 8, Dudek 8 (1), Pytyś 5, Nitsche 2, Balcerek 0

Przez ponad trzy kwarty prowadzili szczecinianie pod wodzą byłego gracza AZS Toruń Zbigniewa Majcherka. A jednak w ostatniej kwarcie torunianie odzyskali wigor, a przede wszystkim przekuli swoje słabości w atuty. Po pierwsze - zaczęli solidnie bronić, po drugie - kluczowe punkty Żytko i Lewandowski zdobyli w 39 minucie z rzutów wolnych, choć ten element sprawiał torunianom wcześniej spore problemy (w sumie 66 proc. skuteczności).

Trener Grzegorz Sowiński podkreślał rolę publiczności. - Dodała nam skrzydeł w końcówce. Nie pamiętam już, kiedy ostatni raz była taka atmosfera w "spożywczaku".