Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz zaczyna play off od porażki

To była  trzecia ligowa porażka bydgoszczanek z Arką w tym sezonie
To była trzecia ligowa porażka bydgoszczanek z Arką w tym sezonie Arkadiusz Wojtasiewicz
Koszykarki Polskich Przetworów Basketu 25 Bydgoszcz nie mają w tym sezonie sposobu na Arkę Gdynia. Ćwierćfinał rozpoczęły od 15-punktowej porażki na wyjeździe.

VBW Arka Gdynia - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgposzcz 73:58 (28:15, 12:8, 15:14, 18:21)

ARKA: Gustafson 10, 12 zb., Kastanek 8 (2), Bertsch 7 (1), Pavlopoulou 5 (1), Szymkiewicz 6 (1) oraz Podgórna 12 (2), Kunek 7 (1), Begić 6, Dobrowolska 5 (1), Bazan 5, Borkowska 2, Rudzka 0.
BASKET 25: Michałek 15 (3), Miskiniene 9, 9 zb., Fontaine 9 (2), Sobiech 8, Alleyne 3, 10 zb. oraz Eivery 9 (1), Poboży 3 (1), Stankiewicz 2, Zmierczak 0, Zasada 0

Trener Piotrr Kulpeksza wysłał wyjściowej piątce dwie swoje środkowe, co jasno pokazywało, gdzie chciał szukać przewag swojej drużyny. To jednak obwód Arki zadał pierwsze ciosy w tym meczu w postaci "trójek" Marissy Kastanek. Z daleka trafiały także Pinelopi Pavlopoulou i Morgan Bertsch.

Bydgoszczanki nie miały odpowiedzi na takie akcji gospodyń (19:10 w 7. minucie). Arka w1. kwarcie trafiła 5 z 7 rzutów z dystansu (Basket 25 miał 0/5) i jeszcze przed pierwszą przerwą zbudowały ponad 10-punktową przewagę.

O ofensywie Basketu 25 zbyt wiele dobrego nie można powiedzieć (23 pkt i 23 proc. z gry do przerwy), problemy były już ze sprawnym wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy. Manewr z dwiema środkowymi nie dał nawet przewagi w zbiórkach. Odcinane od piłek koszykarki miały duże problemy z kreowaniem pozycji rzutowych: Jillian Alleyne 1/8 z gry, Laura Miskiniene 1/2.

Po przerwie bydgoszczanki wreszcie zaczęły trafiać z dystansu i zmusiły Jelenę Skerović do przerwy na żądanie, gdy przewaga stopniała do 10 punktów. To były jednak nieliczne dobre momenty i jeszcze w 3. kwarcie Arka odjechała na dystans 19 punktów.

Mecz numer dwa w niedzielę o godz. 17.00 także w Gdyni.