Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz ambitnie walczył w Opolu

ds
Tomasz Czachorowski
Przez pięć setów pałacanki walczyły o zwycięstwo w Opolu. Do Bydgoszczy wróciły z punktem i utrzymaną przewagą nad Jokerem Świecie.

Końcówka rundy zasadniczej to zacięta walka pomiędzy Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz z Jokerem Świecie o utrzymanie w elicie. Przed poniedziałkowym meczem bydgoska drużyna miała dwa punkty przewagi nad zamykającymi tabelę rywalkami, które wyrwały punkt w niedzielnym spotkaniu z #Volley Wrocław.

W Opolu pałacanki zagrały mocno zmobilizowane, a to przełożyło się na świetny początek. Od stanu 8:7 dla rywalek, przejęły inicjatywę na boisku i wyszły na prowadzenie, które utrzymały do końca seta. W kolejnym poszły za ciosem, zapewniając sobie minimum jeden meczowy punkt.

Trzecia odsłona zaczęła się już od bardzo wyrównanej gry (8:8), ale od tego momentu uciekać zaczęły gospodynie. Bydgoszczanki nie odpuszczały i wyrównały stan tego seta (19:19), ale sił wystarczyło tylko na niewiele więcej.

W czwartym secie początkowo znów gra toczyła się punkt za punk (14:14), ale potem opolanki zbudowały sobie kilkupunktową przewagę. Pałacanki jeszcze na chwilę zbliżyły się do rywalek, ale nie zdołały uniknąć tie breaka.

Lepiej rozpoczęły ostatnią odsłonę meczu, ale po kilku kolejnych wymianach prowadzenie przeszło na drugą stronę (7:5). Żadna z drużyn nie odpuszczała, ale więcej sił w końcówce miały gospodynie, które ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

UNI OPOLE - POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 3:2
Sety: 22:25, 18:25, 25:21, 25:21, 15:12

20. kolejka Tauron Ligi: BKS Bielsko-Biała - Radomka Radom 3:2 (27:29, 25:23, 28:30, 25:19, 15:11), Legionovia - Developres Rzeszów 2:3 (25:16, 17:25, 28:26, 25:27, 12:15), Chemik Police - MKS Kalisz 3:0 (25:18, 25:18, 25:16), Budowlani Łódź - ŁKS Łódź 3:0 (25:22, 25:18, 26:24), Joker Świecie - #VolleyWrocław 2:3 (16:25, 29:27, 13:25, 25:23, 14:16).