https://pomorska.pl
reklama
II tura wyborów - pasek artykułowy

Porządki przed inauguracją

Tekst i fot. Michał Woźniak
Urszula Nowicka - dyrektor Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie  prezentuje jeden z najnowszych eksponatów - kolejową  łącznicę telefoniczną z lat 50. Stanie ona w zabytkowej  poczekalni w Wenecji.
Urszula Nowicka - dyrektor Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie prezentuje jeden z najnowszych eksponatów - kolejową łącznicę telefoniczną z lat 50. Stanie ona w zabytkowej poczekalni w Wenecji. Michał Woźniak
W minioną niedzielę weneckie Muzeum Kolei Wąskotorowej odwiedziło ponad 100 turystów. Ta liczba będzie z dnia na dzień rosnąć. Rozpoczyna się właśnie kolejny sezon turystyczny.

Jego inauguracja nastąpi w najbliższy weekend u stóp ruin weneckiego zamku. W wąskotorowym skansenie trwają natomiast ostatnie przygotowania do sezonu. - Korzystamy z pracowników zatrudnionych w ramach robót publicznych i prac interwencyjnych - mówi Urszula Nowicka - dyrektor Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. _- Wagony i lokomotywy są myte, malowane, teren jest porządkowany - tak, by wszystko by_ło gotowe na przybycie gości.

__

Wybrane dla Ciebie

Rozsypuję to wokół piwonii i bujnie kwitną. Sprawdzony trik na mnóstwo pąków

Rozsypuję to wokół piwonii i bujnie kwitną. Sprawdzony trik na mnóstwo pąków

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska