https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat. Kandydaci wychodzą z cienia

(ms)
Fot. Maja Stankiewicz
Kto z listy PO ubiegać się będzie o ważne stanowiska w powiecie? Są już pierwsze kandydatury.

Już zimą poznaliśmy nazwiska kandydatów lewicy na burmistrzów i wójta. Powoli karty odsłania PO. Andrzej Kinderman, szef powiatowej struktury PO, potwierdził w rozmowie z "Pomorską", że stanie do wyborów w Nakle i podobnie jak przed czterema laty ubiegać się będzie o funkcję burmistrza grodu nad Notecią.

Kandydatem PO w Mroczy ma być Jarosław Miler, nauczyciel wychowania fizycznego w mroteckim gimnazjum. Jest on członkiem zarządu powiatowego PO w Nakle. Osoba, którą PO wystawić chciała na burmistrza Kcyni wycofała swoją kandydaturę. Następcy jeszcze nie ustalono. PO wstrzymuje się jeszcze także od podania nazwiska kandydata na wójta Sadek.

W Szubinie propozycję złożono Andrzejowi Wronie, Stanisławowi Głowackiemu i Arturowi Michalakowi. Pierwszy podziękował z przyczyn osobistych. Dwaj pozostali mają czas do namysłu. Jak poinformował nas Artur Michalak - decyzja powinna zapaść 15 bm.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska