Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prace inowrocławskiej artystki Katarzyny Hałas na wystawie chińsko-polskiej sztuki współczesnej "Material Thinking"

Oprac. (AB)
Jedna z prac Katarzyny Hałas prezentowana na Wystawie Chińsko-Polskiej Współczesnej Wymiany Sztuki Materialnej "Material Thinking"
Jedna z prac Katarzyny Hałas prezentowana na Wystawie Chińsko-Polskiej Współczesnej Wymiany Sztuki Materialnej "Material Thinking"
Inowrocławska artystka Katarzyna Hałas jest jednym z 38 polskich twórców, prezentujących swoje prace na wystawie sztuki współczesnej Polski i Chin.

Zobacz wideo: Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej może się rozpocząć

od 16 lat

Otwarta w styczniu tego roku III edycja wirtualnej Wystawy Chińsko-Polskiej Współczesnej Wymiany Sztuki Materialnej "Material Thinking" to artystyczne przedsięwzięcie dużej miary. Swoje prace prezentuje na niej 72 artystów - 38 z Chin i 38 z Polski. Wśród nich jest artysta-plastyk i projektant wnętrz Katarzyna Hałas z Inowrocławia. Ta ceniona twórczyni zajmuje się malarstwem, rzeźbą i rysunkiem. Projektuje szkło użytkowe, ceramikę stołową i sanitarną, meble, tkaniny drukowane i żakardy oraz wnętrza użyteczności publicznej, biurowe, komercyjne i apartamenty prywatne.

Prowadzi znaną nie tylko w Inowrocławiu autorską pracownię szkła, w której tworzy przedmioty użytkowe i wielkoformatowe obiekty szklane wykorzystywane jako elementy aranżacji wnętrz mieszkalnych i publicznych.

Bogaty dorobek inowrocławskiej artystki Katarzyny Hałas

Katarzyna Hałas jest jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu (1986-1991), gdzie uzyskała dyplom z ceramiki w pracowni prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej, uzupełniony aneksem z malarstwa i rysunku w pracowni prof. Leszka Mickosia. Ma na koncie ponad 50 wystaw o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym, a ponadto wiele nagród zdobytych na wystawach i targach wzornictwa przemysłowego w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie i Krakowie, Museo Franz Mayer w Meksyku, a także Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Zaproszenie Katarzyny Hałas do udziału w wystawie "Material Thinking" to dowód wielkiego uznania dla jej dorobku i artystycznych dokonań. W galerii prezentujemy prace inowrocławianki tam eksponowane.

Ciekawostką jest fakt, że kuratorką chińsko-polskiej wystawy jest malarka Monika Lehman, znana z udziału w 3. edycji programu "Żony Hollywood", której ojcem był Henryk Jerzy Chmielewski - Papcio Chmiel, autor komisów serii "Tytus, Romek i A’ Tomek".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska