Absolutorium to zatwierdzenie wykonania budżetu miasta za poprzedni rok. Wniosek w tej sprawie złożyła Komisja Rewizyjna, która wcześniej wyraziła pozytywną opinię o wykonaniu budżetu Torunia za ubiegły rok i wystąpiła o wydanie opinii do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Opinia RIO oraz niezależnego biegłego rewidenta, również była pozytywna.
Więcej ekskluzywnych materiałów, cała gazeta papierowa w formie PDF na >> plus.pomorska.pl <<
- Cieszy mnie miniony rok i to co udało się nam w nim osiągnąć. Wykorzystaliśmy ten rok na przygotowanie kolejnych projektów, które są przed nami, oraz na skuteczną realizację zadań bieżących. Poradziliśmy sobie z tak wielkim przedsięwzięciem jak uruchomienie Programu 500 Plus oraz ze zmianami związanymi z reformą oświaty - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. Za udzieleniem absolutorium głosowało 22 radnych, 3 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Podczas sesji skarbnik miasta, Magdalena Flisykowska-Kacprowicz, przedstawiła sprawozdanie finansowe miasta Torunia i sprawozdanie z wykonania budżetu miasta za 2016 rok. Dochody zostały wykonane w 101 proc., zaś wydatki w 98 proc. - Co bardzo cieszy, to fakt, że już drugi rok z rzędu, zamykamy budżet z nadwyżką. Wynik budżetu na koniec roku po nadwyżkach to 15 400 000 zł, przy zakładanym, już po zmianach planu, deficycie – 11 500 000 zł – poinformowała Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.
Załączone pliki:
Wynik wynika stąd, że pierwotny plan budżetu zakładał deficyt w wysokości 59,5 milionów złotych, nadwyżka zaś wyniosła prawie 75 milionów złotych. Nadwyżka ta pochodzi zarówno z dochodów i oszczędności (ponad 39 milionów złotych), jak i z przesunięcia wydatków inwestycyjnych na kolejne lata (35,5 milionów złotych).
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 22 czerwca 2017 roku.