MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowują most nad Zgłowiączką we Włocławku. Tyle czasu trwać będą prace

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Tak, po przebudowie, będzie wyglądał most drogowy nad rzeką Zgłowiączką
Tak, po przebudowie, będzie wyglądał most drogowy nad rzeką Zgłowiączką Proplan Wojciech Wawrzyniak/Facebook Krzysztof Kukucki
Przejście pieszo-rowerowe połączy Park Sienkiewicza z Bulwarami. Zadanie zakłada także przebudowę mostu nad Zgłowiączką, by przywrócić mu historyczny wygląd. Prace już się rozpoczęły. Wiążą się z utrudnieniami dla kierowców – zamknięciem ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ul. Gdańskiej do Piwnej. Ulica zamknięta będzie przez 10 miesięcy.

Spis treści

Tak będzie wyglądał most nad Zgłowiączką po przebudowie

W ramach inwestycji przebudowany zostanie zabytkowy most nad Zgłowiączką w ciągu ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, zbudowane zostanie przejście pieszo-rowerowego na prawym brzegu rzeki (w obrębie mostu) wraz z przebudową sieci uzbrojenia terenu. Do zadań wykonawcy należeć będzie też usunięcie drzew i krzewów, a następnie wykonaniem nasadzeń zastępczych.

Co istotne, po przebudowie most nad Zgłowiączką odzyska swój historyczny wygląd. Przywrócona zostanie jego forma architektoniczna sprzed 1914 roku. Dzięki inwestycji, połączony zostanie park imienia Henryka Sienkiewicza z bulwarami.

Ta firma przebuduje most nad Zgłowiączką we Włocławku

Wykonawcą zadania jest spółka WANT z Tczewa, która zbudowała przejście pieszo-rowerowe pod torami na Zazamczu. Prace związane z przebudową mostu w ciągu ul. Wyszyńskiego, wyceniła na nieco ponad 9,5 miliona złotych brutto. To o prawie 4 miliony złotych więcej, niż miasto planowało przeznaczyć na zadnie. Brakująca kwota ma być pokryta z budżetu miasta. Warto jednak zaznaczyć, że na wspomniane zadanie Włocławek pozyskał blisko 6 mln zł z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na realizację projektu pn. „WŁOCŁAWEK - MIASTO NOWYCH MOŻLIWOŚCI. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam”, zgłoszonego do Programu „Rozwój Lokalny”.

Trwa głosowanie...

Czy Włocławek potrzebuje trzeciego mostu przez Wisłę?

NM Włocławek

Taki jest termin zakończenia prac na ul. Wyszyńskiego we Włocławku

Firma WANT na zrealizowanie inwestycji ma 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Prace właśnie się rozpoczęły. Warto zaznaczyć, że przebudowa mostu nad rzeką Zgłowiączką będzie wiązała się z utrudnieniami na drodze – zamknięciem ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ul. Gdańskiej do Piwnej (zamknięcie nastąpiło 28 września 2023 roku). Ulica ma być zamknięta końca lipca 2024 roku.

- Od czwartku 28 września 2023 roku nastąpi zamknięcie ulicy Wyszyńskiego na odcinku pomiędzy ul. Gdańską a ulicą Piwną, ale same ulice: ul. Gdańska i ul. Piwna, pozostają dostępne dla ruchu. Zamknięcie ma związek z przebudową mostu nad rzeką Zgłowiączką i potrwa do 30 lipca 2024 roku – poinformował Urząd Miasta Włocławek.

Tak poprowadzono objazdy w związku z zamknięciem ul. Wyszyńskiego

W związku w zamknięciem fragmentu ulicy Wyszyńskiego, wprowadzono objazdy.

- Objazd dla samochodów osobowych wyznaczono ulicą Wojska Polskiego; pojazdy cięższe – o wadze do 15 ton – będą poruszały się objazdem przez ulicę Polskiej Organizacji Wojskowej, Plac Wolności i ul. Brzeską – przekazał włocławski ratusz.

Zmiana trasy autobusów MPK nr 12 we Włocławku

W związku z przebudową mostu, zmianie - od 28 września - uległa trasa linii autobusowej nr 12.

- Autobusy jadące w kierunku ulicy Wienieckiej zatrzymywać się będą na przystankach : Plac Wolności 01, Wojska Polskiego 02, Kujawska Szkoła Wyższa 02. Autobusy kursujące w kierunku ulicy Ostrowskiej/Przemysłowej zatrzymywać się będą na przystankach : Kujawska Szkoła Wyższa 01, Wojska Polskiego 01, Plac Wolności 02 – informuje Urząd Miasta Włocławek.

Czasowo wyłączone z ruchu wyłączono kilka przystanków:

  • Dom Rzemiosła 01,
  • Brzeska 01,
  • Solna 02,
  • Powiatowe Centrum Zdrowia 01,
  • Katedra 01,
  • SDH Kujawiak 02.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska