Adam Szczęśniak
Zaktualizowano
Piotr Robak nie miał wsparcia w Kłodzku
Piotr Robak nie miał wsparcia w Kłodzku Filip Kowalkowski
Serię trzech kolejnych zwycięstw bydgoskich koszykarzy w I lidze, w tym dwóch wyjazdowych - w Radomiu i Siedlcach, przerwała niesamowita u siebie ekipa Nysy Kłodzko.

Nysa Kłodzko - Astoria Bydgoszcz 72:67 (14:16, 18:20, 25:19, 15:12)

NYSA: Stępień 18 (1), Kowalski 13 (2), 6 zb., 6 as., Bluma 13, Malona 12, Weiss 4 oraz Lipiński 4 (1), 5 as., Bartkowiak 3, 5 zb., Płatek 3, 9 zb., 5 as., Wojciechowski 2.
ASTORIA: Robak 29 (5), 3 as., Grod 10, 8 zb., Mazur 9 (1), 5 as., Szyttenholm 8, 10 zb., Lewandowski 2, 7 as. oraz Fatz 4, Laydych 3 (1), Barszczyk 2, Kutta 0, 3 as., Łucka 0.

Nysa to bez wątpienia zespół własnego boiska. Wygrał aż 11 razy, przegrywając jedynie z Miastem Szkła i Zniczem. Dla odmiany na wyjazdach przegrał 12 spotkań, stąd wciąż bije się o udział w play off. Astorianie mogli jednak wygrać, mimo iż w środę stoczyli wyczerpujący, ale zwycięski bój w Siedlcach. Do szczęścia zabrakło jednak lepszej skuteczności.

Goście dzielnie trzymali sie do przerwy, cały czas nieznacznie prowadząc. Do świetnie dysponowanego od kilku tygodni Robaka (tym razem 4/4 za 1, 5/11 za 2, 5/6 za 3) dostosował się Szyttenholm (8 pkt.), a cały nasz zespół nieźle trafiał z wolnych (14/16) i wymuszał błędy (9-1), niwelując tym tylko 30-procentową skuteczność i przewagę rywali pod koszem.

Gdy Robak zdobył 5 pkt. z rzędu na początku 3. kwarty, zrobiło się 35:44. Ale to rywale zagrali rozważniej (1 strata po przerwie), wciąż dużo skuteczniej (54-39 proc.), mieli bardziej wyrównany skład. Pod koniec 3. kwarty Nysa objęła prowadzenie, bo świetny fragment miał Stępień. Jeszcze po "3" Robaka było 57:58, a po akcji Groda 60:60, lecz po chwili piąte przewinienia popełnili Mazur i Barszczyk, a w ostatnich 5 minutach dorobek gości to 2/6 z gry, 6 fauli i 3 straty.