Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy na budynku M umieściła 4 ule i zaprosiła do nich 2 pszczele rodziny, z pasieki Hanny Idziorek, która jest wiceprzewodniczącą Pomorsko-Kujawskiego Związku Pszczelarzy i szefową regionalnego koła w Bydgoszczy. To łagodna odmiana Buckfast.
Jak zapowiada uczelnia, pierwsze miodobranie jest spodziewane jeszcze w lipcu. Uczelniany kampus pełen zieleni i roślin miododajnych sprzyja owadom. Inicjatorzy mają nadzieję, że pszczoły będą czuły się tutaj dobrze. - Myślimy ekologicznie i edukacyjnie - zapewniają.
Pszczelarium to nowa inicjatywa proekologiczna, dzięki której pragniemy zwrócić uwagę na istniejący problem wymierania pszczół w naszym środowisku oraz w sposób praktyczny wspomóc ekosystem
Otwarciu pszczelarium 27 czerwca towarzyszyło spotkanie na trawie dla przedszkolaków oraz wykład dla nieco starszych „Rolnicze i ekologiczne znaczenie pszczoły miodnej”.
Hanna Idziorek mówiła m.in. o tym, że pszczoły lepiej czują się w mieście niż na wsi, gdzie stosuje się dużo oprysków. Te owady potrzebują bioróżnorodności, nie zawsze służy im monokultura, a o ta pierwszą łatwiej w mieście.
![Pszczołom w mieście jest lepiej niż na wsi. W Bydgoszczy powstało pszczelarium [wideo]](https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/09/19/5952511690bdc_p.jpg?1498566935)