Punkt Budowlanych

(dm, Md)
Siatkarki z Mogilna i Torunia doznały porażek w 2. kolejce II ligi (grupa 1). Zawodniczki Budowlanych zdobyły jednak w Sulechowie pierwszy punkt w rozgrywkach.

SOKÓŁ - NAFTA GAZ II 0:3 (-18, -23, -16)

SOKÓŁ: Matelska, J. Długokęcka, Strzerzyńska, Konkolewska, Szaban, A. Długokęcka i Pater - libero, na zmiany: Żychska, Seidler, Więcek.
     W kwietniu oba dwa zespoły zmierzyły się w Sulechowie w finałach mistrzostw Polski juniorek. Spotkanie zakończyło się wówczas łatwym zwycięstwem pilanek. W sobotę zawodniczki Nafty Gaz II bez większych problemów wywiozły z Mogilna komplet punktów. Sokolanki popełniały sporo prostych błędów w odbiorze zagrywki. Same też psuły serwisy i kiepsko grały w bloku.
     Rywalki imponowały wielką ambicją oraz świetną grą w polu. Jedynie w 2. secie gospodynie stać było na wyrównaną walkę. W pozostałych partiach, bardzo szybko wygrywały pilanki. Mecz trwał zaledwie 68 minut. W Sokole tylko na chwilę na parkiecie pojawiła się przeziębiona Agata Więcek. Zastąpiła ją młoda Weronika Strzerzyńska. Brak doświadczonej środkowej był wyraźnie widoczny.
     - Dziewczęta zaprezentowały się kiepsko. Troszkę lepiej, niż przed tygodniem zagrały w przyjęciu, jednak gorzej zagrywały. Przeciwniczki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Moje podopieczne muszą jak najszybciej zapomnieć o tej dotkliwej porażce - _wyjawił "Pomorskiej" Jerzy Pater, trener siatkarek Sokoła.
     ZAWISZA - BUDOWLANI 3:2 (-21, 20, 20, -21, 8)

BUDOWLANI: P. Kowalska, Filipowicz, Januszewska, Dobrzańska, Laskowska, Makowska i Kamińska - libero, na zmiany: Marszałkiewicz, N. Sikorska, A. Sikorska, Petrowska, M. Kowalska.
     Największą obawą sztabu szkoleniowego toruńskiego klubu było to, czy Budowlane nie przegrają z własnymi nerwami. Czarny scenariusz niestety, sprawdził się. Mocno stremowane torunianki mimo, że wygrały 1. seta, nie były w stanie odrobić łatwo traconych punktów w secie 2 i 3. Przegrały, bo słabo zagrywały. Miały też problemy z odbiorem zagrywek rywalek. Po dobrym secie 4. wygranym do 21, w tie breaku popełniły aż 5 błędów z rzędu w przyjęciu serwisu.
     - _Zrobiłyśmy mały krok do przodu. Mamy jeden punkt, ale mogło być znacznie lepiej
- mówi Ewa Openchowska, trenerka Budowlanych. - Zgubiły nas własne błędy, szczególnie szwankował serwis oraz odbiór zagrywki. W rozegraniu piłki jesteśmy dobre. Mimo porażki na wyróżnienie zasługuje Karolina Filipowicz. Mam nadzieję, że dyspozycja pozostałych dziewcząt będzie rosnąć i za tydzień pokonamy w derby Sokoła Mogilno.
     Uniwersytet Piast Szczecin - AZS AWF II Poznań 0:3, Chemik Police - ChTPS Chodzież 3:0.
      1. Chemik Police 2 6 6:1
      2. Nafta Gaz II Piła 2 6 6:1
      3. AZS AWF II Poznań 2 3 4:3
      4. Uniwersytet Piast 2 3 3:4
      5. Sokół Mogilno 2 3 3:4
      6. Zawisza Sulechów 2 2 4:5
      7. Budowlani Toruń 2 1 3:6
      8. ChTPS Chodzież 2 0 1:6