Jeszcze przed dyskusją nad absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu, ośmioosobowy klub "Przymierze Samorządowe" (kojarzony z byłym burmistrzem Michałem Włoszkiem) zainicjował wybór wiceprzewodniczącego rady za odwołanego Stefana Aleksiuka. Został nim Eugeniusz Krawiec, radny z "Przymierza". Aleksiuk stracił funkcję podobnie jak Krystyna Głowacka, bo przeszedł do klubu "Radni wraz z burmistrzem" (sprzyjającego obecnemu burmistrzowi Andrzejowi Cieśli). - Co tu się dzieje? - _komentowała sytuację Jolanta Lewandowska, radna miejska w kadencji 1998-2002. - _Jedni deklarują się dla burmistrza, drudzy dla samorządu.
A kto tu pracuje dla miasta?!
Radni z siedmioosobowego klubu nie szczędzili uwag, pod adresem komisji rewizyjnej i jej przewodniczącego, gdy okazało się, że z kontroli w Miejskim Centrum Kultury, do której ostatecznie nie doszło, nie ma przepisowego protokołu, a jedynie notatka służbowa, sporządzona przez Donata Jakubowskiego. Grupa "Radnych wraz z burmistrzem" mocno skrytykowała też kontrolę budżetu za 2006 rok, której dokonała komisja rewizyjna, złożona w większości z radnych "Przymierza Samorządowego" - są to Donat Jakubowski, Eugeniusz Krawiec i Marek Laskowski oraz radni z drugiego klubu - Krystyna Głowacka i Jan Urbański. - _Pierwszy raz widzę taki protokół. Komisja zamiast dokonać oceny budżetu, zrobiła zestawienie pytań. Jeśli zauważyliście błędy, należało je wytknąć - _mówiła Krystyna Głowacka, która w posiedzeniu komisji oceniającej wykonanie budżetu nie brała udziału.
Mniejszościowy klub "Radni wraz z burmistrzem" ostro wytknął poprzedniemu burmistrzowi Michałowi Włoszkowi, jako faktycznemu wykonawcy budżetu za 2006 r. m.in.: rozliczenie gazety samorządowej z 9-miesięcznym poślizgiem, niewłaściwą kontrolę miejskich inwestycji, czego efektem jest brak kosztorysów wstępnych i wykonawczych robót, dwukrotnie droższe niż w 2005 r. roboty publiczne, niewykonanie uchwały o rozpoczęciu remontu sali widowiskowej w MCK, zaległości podatkowe sięgające 1,4 mln zł w budżecie miasta. Klub wstrzymał się od udzielenia absolutorium, bo zgodnie z przepisami otrzymuje je obecnie rządzący burmistrz. Andrzej Cieśla otrzymał więc absolutorium 8 głosami "Przymierza Samorządowego".