SIDEn PC Toruń pokonał Tura

(JP)
Niewiele brakowało, aby torunianie po raz drugi w tym sezonie przegrali z Turem Bielsk Podlaski.

SIDEN PC - TUR 75:66 (20:16, 16:14, 17:22, 22:14)

SIDEN POLSKI CUKIER: Kobus 20, Przybyszewski 17 (1), Lewandowski 10 (1), Beciński 9, Wójcik 2 oraz Lipiński 9 (1), Janiak 4, Tlałka 2, Bagaziński 2, Tracz 0 i Pagacz 0.

Koszykarze z Podlasia najwyraźniej mają sposób na lidera z Torunia. W 1. rundzie pokonali SIDEn Polski Cukier 77:71, na wyjeździe szanse na triumf stracili dopiero w ostatniej kwarcie.

Już pierwsza połowa pokazała, że goście nie przyjechali na wycieczkę. Bardzo dobrze spisywał się doświadczony Marcin Krajewski (17 pkt, 5/10 z gry, 10 zbiórek), którego wspierał Piotr Brzozowski. Bez kontuzjowanego Kamila Michalskiego akcjom gospodarzy brakowało dynamiki, nie wspominając już o skuteczności (15/36 z gry do przerwy). Minimalną przewagę gospodarze uzyskali dopiero tuż przed przerwą.
Przed ostatnią kwartą SIDEn PC prowadził tylko 53:52, jednak właśnie początek tej części okazał się decydujący. Torunianie w trzy minuty odskoczyli na 12 pkt (66:54) i tej przewagi pilnowali do końca. Na szczęście z powodzeniem zatrzymali popisy najlepszego strzelca II ligi Łukasza Kuczyńskiego. Skrzydłowy w sobotę trafił tylko jeden rzut na 13 prób (cały Tur zaledwie 20 na 39).