Skandal na meczu Olimpia Grudziądz - Widzew Łódź. Rzucona petarda zraniła sędziego!

Szymon Szar
Kibice Widzewa Łódź na meczu w Grudziądzu.
Kibice Widzewa Łódź na meczu w Grudziądzu. Szymon Szar
Do incydentu doszło w Grudziądzu podczas meczu Olimpii z Widzewem Łódź. Sędzia liniowy został raniony rzuconą przez łódzkich kiboli petardą.
Olimpia Grudziądz - Widzew Łódź  1:1

Olimpia Grudziądz - Widzew Łódź 1:1

Na meczu pojawiło się prawie tysiąc fanów Widzewa, który spadł dziś do drugiej ligi. W 50. minucie meczu kibole Widzewa odpalili race, zaczęli też rzucać petardy na bieżnię i murawę. Jedna z petard, wybuchła obok nogi sędziego liniowego.

Więcej:: Skandal na meczu w Grudziądzu! Petarda rzucona przez kiboli Widzewa zraniła sędziego!
Sam mecz zakończył się remisem 1:1. Pierwsi bramkę zdobyli łodzianie, którzy w 42. minucie przeprowadzili w zasadzie pierwszą groźną akcję. Świetnie w tempo wyszedł Batrović, znalazł się sam na sam z Fabiniakiem i wpakował piłkę do siatki.

Grudziądzanie zdołali później zaledwie wyrównać stan meczu. W 61. minucie gola strzelił Elsner.

Olimpia Grudziądz - Widzew Łódź 1:1 (0:1)

Olimpia Grudziądz: Fabiniak - Jaroch (76. Bielawski), Łabędzki, Piter-Bućko, Banasiak - Elsner, Smoliński (81. Szymański), Popović, Kaczmarek, Skrórecki (72. Rogalski) - Babul.