https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skuteczne sposoby na nietrzymanie moczu. To polecają fizjoterapeuci

JJ
Opracowanie:
Wideo
od 16 lat
Nietrzymanie moczu to nie tylko wstydliwy problem wielu osób ale ma też poważne zdrowotne konsekwencje. Osoby, które zmagają się z tym schorzeniem często ukrywają swój problem i nie mówią o nim głośno ani bliskim ani lekarzom, dlatego przez długi czas zmagają się z tym problemem. Zobaczcie sposoby, jak można poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu.

Spis treści

Nietrzymanie moczu to najprościej mówiąc mimowolne gubienie moczu (inaczej wyciekanie moczu z dolnych dróg moczowych), co niesie za sobą trudności higieniczne prowadzące do problemów socjalnych. Mogą za to odpowiadać schorzenia układu moczowo-płciowego oraz układu nerwowego.

Jak poradzić sobie z wysiłkowym nietrzymaniem moczu?

Wyróżnia się 3 stopnie wysiłkowego nietrzymania moczu:

  • popuszczenie moczu pod wpływem dużego wysiłku , jak aktywność fizyczna. kaszel, kichanie, dźwiganie
  • popuszczenie moczu przy czynnościach lekkich, jak wstanie z krzesła, chodzenie
  • niekontrolowany wyciek moczu także w pozycji leżącej

Przy pierwszych dwóch stopniach można sobie pomóc, dzięki kilku sprawdzonym sposobom, przy trzecim stopniu konieczna jest operacja, ale warto przed nią wdrożyć kilka "nawyków".

Jak pozbyć się nietrzymania moczu?

Choć nie będzie to łatwe, warto spróbować kilku sposobów codziennych nawyków, które pomogą naszym mięśniom, a dzięki czemu pozbędziemy się problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. Zobaczcie w galerii poniżej:

O tym trzeba pamiętać przy nietrzymaniu moczu

Nietrzymanie to wstydliwy problem o którym się nie mówi, a przez co też nie leczy. A to duży błąd. Bo nie jest to przypadłość z którą trzeba żyć. Jest wiele sposobów na poradzenie sobie w tym problemem.

Zdecydowanie numerem jeden jest higiena miejsc intymnych, bo infekcje tych okolic nie będą służyły problemom z nietrzymaniem moczu. Trzeba pamiętać o regularnym opróżnianiu pęcherza. Wstrzymywanie lub tzw. sikanie na zapas to najgorsze pomysły nawet w przypadku osób, które nie mają problemów z pęcherzem. Ważne będą także dobre nawyki picia, czyli regularne nawadnianie organizmu niezbyt dużą ilością wody. Można także korzystać z właściwości popularnych ziół jak pokrzywa. Trzeba jednak pamiętać że leczenie domowe i suplementacja nie zastąpi konsultacji medycznej.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska