Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

SOR w Grudziądzu. Zatrudniono dodatkowy personel. Czy to sposób na poprawę jego działania?

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
SOR w Grudziądzu przyjął w 2022 r. najwięcej bo aż 57.398 pacjentów, co stanowi 16,5 proc. wszystkich pacjentów przyjętych na szpitalne oddziały ratunkowe w całym województwie
SOR w Grudziądzu przyjął w 2022 r. najwięcej bo aż 57.398 pacjentów, co stanowi 16,5 proc. wszystkich pacjentów przyjętych na szpitalne oddziały ratunkowe w całym województwie Aleksandra Pasis
O tym, że Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu w Grudziądzu wymaga poprawy funkcjonowania wielokrotnie informowali pacjenci. Czy coś się zmieniło w ciągu ostatnich tygodni?

- Szpitalne Oddziały Ratunkowe to wizytówka każdego szpitala. Czy od objęcia stanowiska dyrektora grudziądzkiej lecznicy (przyp. red. listopad 2023 r.) wprowadziła pani zmiany ulepszające funkcjonowanie tego obszaru? - radny PiS Andrzej Witkowski podczas sesji 28 lutego dopytywał dyrektor Agatę Kurkowską.

Dodajmy, że również prezydent Maciej Glamowski powierzając po wygranym konkursie na stanowisko dyrektora szpitala Agacie Kurkowskiej stawiał za cel m.in.

  • reaktywację "udarówki" oraz

  • poprawę funkcjonowania SOR-u.

Agata Kurkowska, dyrektor "Biegańskiego" poinformowała, że zatrudniono trzy dodatkowe osoby w charakterze opiekunów pacjenta. - Ten personel w realny sposób odciąża pracę ratowników medycznych i pielęgniarek - tłumaczy dyrektor Kurkowska. - Są to osoby, które na przykład towarzyszą pacjentowi w transporcie w odległe zakątki szpitala celem badań diagnostycznych. Dzięki temu działaniu tempo triażu zostało zwiększone.

Kolejnym krokiem, jak informuje Agata Kurkowska, ma być zwiększenie kadry lekarskiej w SOR.

"Udarówka" nie działa dalej. Więcej łóżek w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym

Podczas sesji także "dyżurne pytanie" dotyczące reaktywacji "udarówki" zadał radny PiS-u, Marek Czepek. W tej sprawie, oprócz tego że nadal trwają rozmowy z zespołem, nic nowego dyrektor Kurkowska nie miała do przekazania.

Warto przeczytać

Dobrą wiadomością jest to, że z kolei zwiększono z 68 do 75 ilość łóżek w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym. Zauważyła to radna PiS, Marzena Makowska: - To dobrze, zwłaszcza w kontekście tego, że na łóżko w tym oddziale czeka się dość długo, a społeczeństwo starzeje się...

Agata Kurkowska: - To jeden z kroków jakie były zaplanowane w kontekście dostępności świadczeń ogólnointernistycznych, a nie było to łatwe tym bardziej że jest obszar wymagający odpowiedniego zabezpieczenia personelu. Liczbę miejsc zwiększyliśmy o 10 procent i w mojej ocenie to dużo. Kolejka będzie nadal, ale zawsze to krok do przodu.

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska