35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego uczczona zostanie dziś w Potulicach. Uroczystości w tej miejscowości to jeden z punktów wojewódzkich obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Miejsce nieprzypadkowe. W tutejszym Zakładzie Karnym internowano i więziono działaczy „Solidarności” i innych organizacji niezależnych. Fakt ten upamiętnia tablica, którą odsłonięto po 35 latach - w sierpniu ubr.
Jak dowiedzieliśmy się - dziś o godz. 10 rozpocznie się okolicznościowe spotkanie w dawnej sali balowej hrabiny Anieli Potulickiej. Stąd goście przejdą pod pamiątkową tablicę na bramie więzienia i złożą kwiaty.
Uroczystości dziś także w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Spotkanie w Domu Polskim rozpocznie się o godz. 17. Co w programie? Marcin Lisiecki wygłosi prelekcję pt. „Wojtek, czyli o ofierze stanu wojennego z Pałuk”. Posłuchać będzie można też wspomnień o 13 grudnia 1981 r. i obejrzeć materiał filmowy o tym, jak obchodzono tę rocznicę w muzeum w Szubinie w 2011 r.
Na zakończenie - w ramach akcji „Zapal Światło Wolności” chętni udać się mogą na plac Kościelny w Szubinie. Tam zapalone zostaną znicze pod pomnikiem.
Pogoda w Kujawsko-Pomorskiem. Nagłe ochłodzenie w regionie. Czy czekają nas białe święta?