Zobacz wideo: Waloryzacja 2023. Takie mają być podwyżki emerytur

Dom Pomocy Społecznej na ul. Podgórnej w Kamieniu Krajeńskim przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych. Placówka zapewnia całodobową opiekę, zaspokaja potrzeby bytowe, pielęgnacyjne, społeczne, kulturalne i religijne mieszkańców oraz ich aktywizuje.
W tym roku DPS obchodzi 60-lecie istnienia. Wcześniej zwany był Zakładem św. Anny. Właśnie ta postać została patronką domu. Rada Powiatu Sępoleńskiego przyjęła uchwałę ws. nadania imienia DPS imieniem św. Anny. To pokłosie listu intencyjnego Rady Mieszkańców i personelu.
- 29 września Rada Mieszkańców wraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej zwróciła się do Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim z listem intencyjnym w sprawie nadania Domowi Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim imienia św. Anny. W związku z historią domu, sięgającą 1905 roku, kiedy to ówczesny zakład powierzono patronacie św. Annie, w przekonaniu mieszkańców dom pomocy zawsze był nazywany „Zakładem św. Anny". Ponadto, do czasu upaństwowienia w domu odbywały się odpusty na cześć patronki. Znajduje się w nim wiele przedmiotów nawiązujących do tych tradycji, m.in. dzwon św. Anny oraz figura znajdująca się przy wejściu do kaplicy – wyjaśnia Przemysław Dziubiński, dyrektor kamieńskiego DPS.
W związku z nadaniem imienia pełna nazwa jednostki brzmi odtąd Dom Pomocy Społecznej im. Św. Anny w Kamieniu Krajeńskim.