Świetny mecz! Artego Bydgoszcz ograło mistrza Polski [zdjęcia]

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 67:62 (19:13, 20:17, 13:19, 15:13)ARTEGO: Miskiniene 20, 9 zb., Kiesel 11, 5 as., Rymarenko 11 (2), O'Neill 10 (2), Międzik 7 (1) oraz Poboży 6, Michałek 2.CCC: Gajda 19 (4), Robinson 15 (3), Spanou 8 (1), Bojović 6 (2), Stallworth 4 oraz Filip 10, Naczk 0.Bydgoszczanki przewagę w pierwszej połowie wypracowały solidną defensywą. Groźnego rywala zatrzymały na 30 punktach, wymusiły aż 14 strat. Pod koszem nie do zatrzymania była Laura Miskiniene (10 pkt i 6 zb. do przerwy), która wyraźnie dominowała nad byłą środkową Artego Deneshą Stallworth. W CCC odgryzała się przede wszystkim Danielle Robinson (11 pkt w 1. połowie). ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU >>>W końcówce 3. kwarty mistrzynie Polski wróciły do gry. Po serii 8 punktów Weroniki Gajdy i przewaga błyskawicznie stopniała do 3 punktów (52:49). Artego nie oddało prowadzenia, choć jeszcze w 34. minucie było zaledwie 56:52. Wtedy dwie dobre akcje wykończyły Jennifer O'Neill i Brianna Kiesel. W ostatniej minucie niezawodna Miskiniene dała bydgoszczankom 10 punktów przewagi i spokojną końcówkę meczu. Arkadiusz Wojtasiewicz
Szóste zwycięstwo koszykarek Artego. Bydgoszczanki we własnej hali pokonały wicelidera i mistrza Polski CCC Polkowice.