Podczas ostatniej sesji toruńscy radni przyjęli proponowane przez władze miasta zmiany budżetowe. Zgodzili się, aby przeznaczyć 1,6 mln zł na organizację „Sylwestra z Dwójką”. Transmitowana przez Telewizję Polską zabawa będzie trwała najprawdopodobniej od godz. 19 do godz. 2. Jej szczegóły nie są jeszcze znane.
Dziś o tym, że impreza TVP2 odbędzie się w Toruniu poinformował osobiście ze sceny sali koncertowej na Jordankach Marcin Wolski, dyrektor TVP2.
Sylwester z TVP w Toruniu
Wiadomo, że scena, na której odbędzie się koncert, nie zmieści się na Rynku Staromiejskim. Urząd Miasta rozważa zatem trzy inne lokalizacje. Według tych pomysłów Nowy Rok przywitamy wspólnie z telewidzami albo na bulwarze, albo placu za salą na Jordankach, albo na Motoarenie.
Taki bawiliśmy się na Sylwestra w 2015 roku:
Sylwester w Toruniu
Przypomnijmy, że wobec pomysłu magistratu protestowali opozycyjni radni Czasu Mieszkańców.
- Nie podoba mi się, że wydajemy publiczne pieniądze na występy komercyjnych artystów, którzy niekoniecznie prezentują nam wysoki poziom artystyczny. Wydaje mi się, że warto wesprzeć inne inicjatywy kulturalne w naszym mieście, niż wydać 1,6 miliona złotych na „Sylwestra z Dwójką” - twierdził w rozmowie z "Nowościami" Jakub Gołębiewski, radny Czasu Mieszkańców. - Promocja? Ten argument do mnie kompletnie nie trafia. Do różnych miejscowości na świecie ludzie przyjeżdżają dlatego, że są one ciekawe same w sobie, a nie dlatego, że zobaczyli je w telewizji. Toruń ma wiele atutów i turyści i tak tu przyjadą, a na „Sylwestra z Dwójką” przyjadą co najwyżej mieszkańcy małych miejscowości w naszym województwie.
Za i przeciw telewizyjnemu Sylwestrowi w Toruniu
Z kolei rzeczniczka prezydenta Torunia od początku broniła tego pomysłu:
- Czy nasze miasto jest w stanie współorganizować tak duże wydarzenie, jakim jest Sylwester z Dwójką? Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, to powinien przypomnieć sobie przynajmniej kilka wydarzeń, których organizatorem był Toruń i które odbyły się bez żadnych przeszkód, za to z sukcesami. Począwszy od Bella Skyway Festival, poprzez Speedway Grand Prix, Międzynarodowy Zlot Miłośników Citroena - twierdziła Anna Kulbicka-Tondel, rzeczniczka prasowa prezydenta Torunia. - Mogłabym wymieniać w tym miejscu liczne koncerty muzyczne, także te organizowane wspólnie z TVP2 w ramach cyklu „Lato ZET i Dwójki”, czy wydarzenia sportowe takie jak Światowe Polonijne Igrzyska. To wszystko to były ogromne wydarzenia wymagające ogromnej sprawności organizacyjnej. Mogę więc zapewnić, że nie ma podstaw do żadnych obaw o brak doświadczenia w tej materii.
Czytaj także:Rowerowa Masa Krytyczna przejechała przez Toruń