Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Takie szkodniki zjadają naszą fasolkę. Przez to strąki się kurczą, a liście opadają [lista]

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
W Polsce uprawia się głównie odmiany karłowe i tyczne fasoli. Wszystkie są narażone na choroby i ataki szkodników. Listę najpowszechniejszych problemów w uprawach fasoli opracowali badacze z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Plantatorzy uważnie obserwują swoje uprawy w poszukiwaniu szkodników i pierwszych objawów choroby. Jakie szkodniki i choroby pojawiają się najczęściej i po jakich objawach można je rozpoznać? Sprawdź teraz w naszej galerii >>>>>
W Polsce uprawia się głównie odmiany karłowe i tyczne fasoli. Wszystkie są narażone na choroby i ataki szkodników. Listę najpowszechniejszych problemów w uprawach fasoli opracowali badacze z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Plantatorzy uważnie obserwują swoje uprawy w poszukiwaniu szkodników i pierwszych objawów choroby. Jakie szkodniki i choroby pojawiają się najczęściej i po jakich objawach można je rozpoznać? Sprawdź teraz w naszej galerii >>>>>Pixabay
1692,33 hektarów fasoli uprawia się w województwie kujawsko-pomorskim, najwięcej w powiecie inowrocławskim - 1162,57 ha. Plantatorzy uważnie obserwują swoje uprawy w poszukiwaniu szkodników i pierwszych objawów choroby. Sprawdźcie w naszej galerii, które pojawiają się najczęściej.

Smaki Kujaw i Pomorza SEZON 4 – odc. 24 - Strzelno, cz. 2

od 16 lat

Takie szkodniki zjadają fasolkę

Fasola lubi żyzne i lekkie gleby, optymalny odczyn w glebach mineralnych wynosi 6,5–7,0 pH i 5,5–6 pH w glebach torfowych. Warto nawozić fasolę obornikiem, najlepiej rok przed zasiewem.

Eksperci z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach zaobserwowali, że "fasola nie powinna być uprawiana częściej niż co cztery lata po sobie ani po innych warzywach bobowatych (groch, bób), a z roślin rolniczych po: bobiku, soi, wyce, peluszce, koniczynie i lucernie. Mało przydatne są dla niej także stanowiska po marchwi, pietruszce i szpinaku. Nie powinna być uprawiana również w bliskim sąsiedztwie roślin bobowatych".

Takie są najczęstsze choroby fasoli [lista]

Są karłowe, biczykowe i tyczne odmiany fasoli. W Polsce uprawia się głównie odmiany karłowe i tyczne. Wszystkie są narażone na choroby i ataki szkodników. Listę najpowszechniejszych problemów w uprawach fasoli opracowali badacze z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Sprawdźcie teraz w naszej galerii, o które szkodniki i choroby fasoli chodzi i po jakich objawach można je rozpoznać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska