MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To oznaczają małe naklejki na owocach i warzywach. Na takie nalepki warto zwrócić uwagę w czasie zakupów

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Owoce i warzywa sprzedawane w marketach mają często małe naklejki. Trzeba się dobrze przyjrzeć, aby dostrzec, że na tych małych naklejkach umieszczonych na owocach i warzywach znajduje się kod. Kody te mają pomóc w zidentyfikowaniu produktów. Wiele osób nie wie, że zawierają one ważne dla kupujących informacje.Tajemniczy kod na naklejce pozwala rozpoznać, z jaką żywnością mamy do czynienia: ekologiczną czy nieekologiczną, bezpieczną czy szkodliwą dla zdrowia. Warto wiedzieć, co oznaczają poszczególne cyfry w kodzie na naklejkach owoców i warzyw.Sprawdź teraz w naszej galerii, co oznaczają poszczególne dane na naklejkach z owoców i warzyw >>>>>
Owoce i warzywa sprzedawane w marketach mają często małe naklejki. Trzeba się dobrze przyjrzeć, aby dostrzec, że na tych małych naklejkach umieszczonych na owocach i warzywach znajduje się kod. Kody te mają pomóc w zidentyfikowaniu produktów. Wiele osób nie wie, że zawierają one ważne dla kupujących informacje.Tajemniczy kod na naklejce pozwala rozpoznać, z jaką żywnością mamy do czynienia: ekologiczną czy nieekologiczną, bezpieczną czy szkodliwą dla zdrowia. Warto wiedzieć, co oznaczają poszczególne cyfry w kodzie na naklejkach owoców i warzyw.Sprawdź teraz w naszej galerii, co oznaczają poszczególne dane na naklejkach z owoców i warzyw >>>>>unsplash.com
Owoce i warzywa sprzedawane w marketach mają często małe naklejki, które - czego wiele osób nie wie - są bazą wiedzy o kupowanym produkcie. Zawierają niezwykle ważne dla konsumenta dane na temat konkretnego produktu. Informacje na naklejkach są zaszyfrowane w postaci tzw. kodów PLU, których większość osób nie zna. Co oznaczają naklejki na owocach i warzywach? Sprawdź teraz w naszej galerii - warto to wiedzieć w czasie zakupów.

To oznaczają naklejki na owocach i warzywach

Naklejki na owocach i warzywach a czasem i innych produktach, poza nazwą produktu zawierają ważne dla kupujących informacje m.in. o tym, w jaki sposób dany produkt został wytworzony.

Trzeba się dobrze przyjrzeć, aby dostrzec, że na tych małych naklejkach umieszczonych na owocach i warzywach znajduje się kod. To cztero- lub pięciocyfrowy kod, który znajduje się na naklejce, pudełku lub opakowaniu warzyw, owoców lub innych produktów, na przykład orzechów.

To Cię może też zainteresować

Kody te mają pomóc w zidentyfikowaniu produktów, a konkretnie ich pochodzenia, rodzaju, rozmiaru, a także typów upraw, z jakich pochodzą. W kodzie umieszczanym na naklejkach zawarte są m.in. informacje o:

  • pochodzeniu
  • odmianie
  • rozmiarze
  • metodzie uprawy

Kod znajdujący się na naklejce określany jest w skrócie PLU - od angielskiego "Price look-up", co oznacza sprawdzanie/weryfikowanie ceny. Taki sposób oznaczania owoców i warzyw stosowany jest od 1990 roku.

Co oznaczają naklejki na owocach i warzywach? To warto wiedzieć

Tajemniczy kod na naklejce zamieszczonej na owocach i warzywach pozwala rozpoznać, z jaką żywnością mamy do czynienia: ekologiczną czy nieekologiczną, bezpieczną czy szkodliwą dla zdrowia. Warto wiedzieć, co oznaczają poszczególne cyfry w kodzie PLU na naklejkach owoców i warzyw.

Sprawdź teraz w naszej galerii, co oznaczają poszczególne dane na naklejkach z owoców i warzyw:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska