https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lista najbardziej toksycznych owoców i warzyw. One są szczególnie niebezpieczne - nowy raport

MWG
Nowy raport EWG wskazuje listę owoców i warzyw, które charakteryzują się największym stężeniem pestycydów. Produkty zanieczyszczone pestycydami mogą być szkodliwe dla zdrowia. Nie oznacza to, że należy przestać je spożywać, jeśli jednak jest taka możliwość, dobrze szukać ich przede wszystkim w sklepach z żywnością ekologiczną oraz jak najstaranniej myć.Które warzywa i owoce są najbardziej toksyczne? Oto ranking EWG - lista najbardziej toksycznych warzyw i owoców dostępnych w sklepach. Szczegóły na kolejnych slajdach.
Nowy raport EWG wskazuje listę owoców i warzyw, które charakteryzują się największym stężeniem pestycydów. Produkty zanieczyszczone pestycydami mogą być szkodliwe dla zdrowia. Nie oznacza to, że należy przestać je spożywać, jeśli jednak jest taka możliwość, dobrze szukać ich przede wszystkim w sklepach z żywnością ekologiczną oraz jak najstaranniej myć.Które warzywa i owoce są najbardziej toksyczne? Oto ranking EWG - lista najbardziej toksycznych warzyw i owoców dostępnych w sklepach. Szczegóły na kolejnych slajdach. archiwum Polska Press/Pixabay
Owoce i warzywa są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, jednak mogą również zawierać szkodliwe pestycydy. Raport EWG wskazuje listę najbardziej niebezpiecznych owoców i warzyw. Oto najbardziej toksyczne owoce i warzywa - sprawdź je wszystkie w naszej galerii.

Amerykańska organizacja propagujący zdrowy tryb życia - Environmental Working Group (EWG) przygotowała raport dotyczący najbardziej toksycznych produktów spożywczych. W najnowszym raporcie skupiono się na warzywach i owocach. Owoce i warzywa zostały zbadane pod kątem zawartości pestycydów.

Na pierwszym miejscu rankingu najbardziej toksycznych produktów spożywczych znalazły się truskawki. Podczas badań w jednej próbce tych owoców wykryto aż 20 różnych pestycydów.

Te warzywa i owoce są najbardziej toksyczne - lista

Produkty zanieczyszczone pestycydami mogą być szkodliwe dla zdrowia. Nie oznacza to, że należy przestać je spożywać, jeśli jednak jest taka możliwość, dobrze szukać ich przede wszystkim w sklepach z żywnością ekologiczną oraz jak najstaranniej myć.

Oto lista toksycznych owoców i warzyw, które według raportu EWG są najbardziej szkodliwe - szczegóły w poniższej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rolnictwo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anna
Dokładnie jak to możliwe że sami siebie wszyscy Trują? Dlaczego nie przerwie się fali tego szaleństwa? Mniejsze plony też są dobre , jabłko z robakiem też zdrowe ! Teraz wszystko zdycha bo muszą nadprodukowac a później wyrzucać do koszy nadprodukcję ,komuno wróć nie było tyle chemii bezrobocia i trucizn
B
Bajtek
Producent żywności zw. Chłopem jak pamięcią sięgam, zawsze był wyśmiewany, poniżany, wyszydzany przez tzw. Lepszych miasowych, to teraz żryjcie trucizne
G
Gość
Jedną z najbardziej zatrutych żywności w Europie jest żywność Polska .

To już nie są te ziemniaki od chłopa który dawał obornik i sobie rosły. Tak było przez ostatnie 70lat i wcześniej.

Dziś wieśniacy nie trzymają zwierząt. Mają zato magazyny różnego rodzaju chemii, trucizn. Które to leją na pola bez umiaru.

Uwaga na Polską niebezpieczna żywność.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska