Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Komornik w regionie licytuje klub go-go i stację paliw! Co jeszcze idzie pod młotek?

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
W lokalu przy ul. Prostej 5 na starówce w Toruniu najpierw działał klub go-go "Golden Time", a później pub karaoke "Szalony Koń". Teraz pusty już lokal komornik wystawia na licytację. W Toruniu pod młotek pójdzie też znana stacja paliw przy ul. poznańskiej 120-122.
W lokalu przy ul. Prostej 5 na starówce w Toruniu najpierw działał klub go-go "Golden Time", a później pub karaoke "Szalony Koń". Teraz pusty już lokal komornik wystawia na licytację. W Toruniu pod młotek pójdzie też znana stacja paliw przy ul. poznańskiej 120-122. fb/shutterstock/Polska Press archiwum
W lokalu przy ul. Prostej 5 w Toruniu najpierw działał nocny klub go-go, apotem pub z karaoke. Teraz stoi pusty. Niebawem na licytację wystawi go komornik. Pod młotek pójdzie też znana stacja paliw przy ul. Poznańskiej 120-122. W regionie natomiast - jeszcze więcej biznesów.

Zobacz wideo: Kleszcze wciąż aktywne. Jak się przed nimi chronić?

od 16 lat

O tym nocnym klubie go-go przy ul. Prostej 5, który nazywał się "Golden Time", bywało naprawdę głośno w Toruniu. Na przykład wtedy, gdy oblano go śmierdzącym kwasem masłowym - w sierpniu 2017 roku. Konieczna była interwencja straży pożarnej, a cała okolica dosłownie dusiła się od ohydnej woni. pół starówki wówczas dyskutowało, kto to zrobił i dlaczego. Podejrzenia padły na pseudokibiców, którzy mieli przyjąć zlecenie odbicia z klubu jednej z tancerek.

Później w tym samym lokalu działał pub z karaoke "Szalony koń". Od dłuższego czasu jednak lokal w piwnicy, blisko sklepu z używanymi rzeczami, stoi pusty. Jesienią 2020 roku komornik po raz pierwszy wystawiał go na licytację - "Nowości" o tym pisały. Wówczas wartość całości oszacowano na ponad milion złotych, a cena wywołania przy licytacji była na poziomie ¾ wartości. Nikt go nie kupił i teraz komornik licytuje nieruchomość ponownie.

Polecamy

Dawny klub go-go do kupienia już za pół miliona złotych! Drugie podejście komornika do sprzedaży

Teraz komornik Dariusz Filipiak podaje, że wartość tej nieruchomości to 807 tysięcy zł. Ponieważ zapowiada drugie już podejście do jej sprzedaży, to cena spada. Licytacja zacznie się od 2/3 wartości lokalu - 538 tys. zł. A co wchodzi w jego skład?

Komornik w ogłoszeniu wylicza: "to lokal stanowiący odrębną nieruchomość- zespół pomieszczeń piwnicznych nr 2 o powierzchni 269,94 mkw.; W skład lokalu wchodzi kilkanaście pomieszczeń, w tym trzy pomieszczenia z barami serwującymi drinki, węzeł sanitarny i WC oraz udział wynoszący 26994/142800 części w nieruchomości wspólnej zapisany w Księdze Wieczystej".

Ta licytacja odbędzie się w drodze elektronicznej, na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/. Rozpocznie się 13 września o godzinie 10.00, a zakończy 20 września o tej samej porze. Czy ktoś wreszcie kupi ten lokal na starówce? Zobaczymy jesienią.

Stacja paliw przy ul. Poznańskiej w Toruniu też idzie pod młotek! Kierowcy zaskoczeni: "Było tanio"

Kolejna nieruchomość użytkowa, która będzie licytowana w Toruniu, to stacja paliw "Artus" przy ul. Poznańskiej 120-122. Pod młotek komornika pójdzie cały kompleks wchodzący w jej skład, którego właścicielem jest dłużnik - spółka jawna "Artus. A. Kolado. T. Wachciński".

Co się wydarzyło, że stacja idzie pod młotek? Szczegółów nie znamy. Sprawę komentują już jednak toruńscy kierowcy, z zaskoczeniem i żalem. -Kurczę, pamiętam dobrze, że jeszcze w roku 2020 i 2021 tam właśnie były najniższe w mieście ceny paliwa - wspomina pan Marek.

Ta licytacja odbędzie się 8 września o godzinie 10.00 w Sądzie Rejonowym w Toruniu - zapowiada komornik Dariusz Filipiak. Wartość całej nieruchomości, a wchodzą w jej skład trzy działki, zabudowania i urządzenia stacji paliw, została oszacowana na 1 mln 808 tys. Licytacja rozpocznie się od poziomu ¾ tej sumy, czyli 1 mln 365 tys. 075 zł. Jak dodaje komornik, stosowne dokumenty (protokół opisu, szacunek etc.) można oglądać dwa tygodnie przed licytacją w sądzie.

Jakie jeszcze lokale użytkowe będą licytować komornicy w Kujawsko-Pomorskiem?

Jeszcze w sierpniu, w drodze licytacji elektronicznej, licytowany będzie kompleks handlowo-usługowy przy ul. Kościelnej 4 we Włocławku. Licytacja potrwa od 24 do 31 sierpnia. Działka jest spora, a sam budynek ma ponad 200 mkw. Licytacja rozpocznie się od poziomu 380 tys. zł- zapowiada komornik Michał Walas.

Lokale użytkowe licytowane będą też w Inowrocławiu. Na 15 września komornik zapowiada sprzedaż nieruchomości się przy ul. Ducha Św. 76 w tym mieście. Suma oszacowania wynosi tutaj 1 mln 272 tys. 750 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 954 tys. 562,50 zł. Tego samego dnia w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu licytowane będą też części ułamkowe nieruchomości.

W Sądzie Rejonowym w Wąbrzeźnie natomiast pod młotek pójdą nieruchomości w Nowej Wsi Królewskiej (gmina Płużnica), które należą do spółki Bestfarm w likwidacji. Licytację komornik zapowiada na 19 września, na godzinę 10.45. Pod młotek pójdzie działka oraz budynki, w tym skład, magazyn, część warsztatowa. Wartość całości to 144 tys. zł. Licytacja zacznie się od poziomu 96 tys. zł.

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Komornik w regionie licytuje klub go-go i stację paliw! Co jeszcze idzie pod młotek? - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska