Triumf Cuiavii, tylko Zawisza bez gola i punktów. Flesz 3. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej [wideo]

STYK, MG, GZaktualizowano

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka naszego programu "Flesz IV ligi kujawsko-pomorskie". Podsumowujemy w nim 3. kolejkę rozgrywek. Jak zwykle nie brakuje w nim ciekawostek i wypowiedzi trenerów.

Tak duża dawka spotkań musiała odbić się na dyspozycji zespołów. Sytuację pogarszał fakt, że pogoda w niedzielne popołudnie nie zachęcała do wysiłku. Najlepiej obrazuje to fakt, że tym razem strzelono zaledwie 14 goli.

Nadal bez porażki i straconej bramki jest Unia Gniewkowo, która bezbramkowo zremisowała z Pogonią Mogilno. Obie drużyny stworzył w sumie niewiele groźnych sytuacji pod bramkami rywali.

Strata punktów przez Unię sprawiła, że bardzo wyrównała się czołówka. Wiceliderem został Pomorzanin, który mecz jako gospodarz z Zawiszą rozgrywał w Bydgoszczy pewnie wygrywając po trafieniach Łukasza Wituckiego.

Niespodzianką jest przegrana na własnym boisku BKS Bydgoszcz. Goście z Inowrocławia od początku grali uważnie w obronie, zwłaszcza od 30 min gdy z powodu kontuzji boisku opuścił bramkarz Jakub Ciesielski (zastąpił go Michał Piernik). Cuiavia starała się wyprowadzać kontry, a po jednej z nich zdobyła prowadzenie. Gospodarze od początku drugiej połowy atakowali, bliscy byli wyrównania jednak gości od utraty bramki uratował słupek. Szybkie akcje między 69 a 71 minutą przyniosły Cuiavii następne gole. W końcówce, z karnego BKS strzelił honorowego gola.

Wyniki wszystkich meczów podawaliśmy na żywo. >> Tutaj << zobacz zapis relacji.

Po porażce na własnym boisku z Włocłavią coraz trudniejsza staje się sytuacja Legii Chełmża, która z zerowym dorobkiem punktowym jest na dole tabeli. Podobnie jest w przypadku beniaminka ze Złotnik Kujawskich, który po niezłej pierwszej połowie, w drugiej nie potrafił nawiązać walki z jedenastką bydgoskiego Chemika.

Lokatę poprawiła Włocłavia, która wszystkie dotychczasowe punkty wywalczyła na boiskach przeciwników.

Dramatyczne było zakończone bezbramkowym wynikiem spotkanie w Rypinie, którego bohaterem był bramkarz gospodarzy Daniel Osiecki, który w 68 min spotkania obronił karnego strzelanego przez Michała Rupińskiego.

Do ostatnich minut niewiadomą był wynik meczu w Aleksandrowie Kujawskim. Orlęta prowadziły od 21 min po strzale Adama Młodzieniaka. Goście w drugiej połowie atakowali, jednak nie znaleźli sposobu na pokonanie Mateusza Skowrońskiego, który w 70 min obronił rzut karny wykonywany przez Kamila Kalę.

Wyniki 3. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej:

BKS - Cuiavia 1:3 (0:1)
Bramki: Paweł Dudzik (83, karny) - Wiktor Majchrzak (36), Mikołaj Ruta (69), Patryk Wiśniewski (71).

Legia - Włocłavia 0:1 (0:1)
Bramka: Paweł Behlke (39).

Piast - Chemik Moderator 1:4 (0:0)
Bramki: Maciej Kubacki (78) - Maciej Kot (48), Robert Kawałek (54), Mariusz Miłek (76), Gabriel Pieczyński (90+2).

Orlęta - Notecianka 1:0 (1:0)
Bramka: Adam Młodzieniak (21).

Pomorzanin - Zawisza 2:0 (1:0)