Wideo. Nowe drony dla Wojska Polskiego

Tak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku, jest dostępna na stronie internetowej każdej jednostki policji. Mieszkańcy mogą na niej zaznaczyć miejsca, w których zauważyli różnego rodzaju zagrożenia lub problemy z infrastrukturą drogową. Za jej pomocą można również poinformować o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, co jest szczególnie istotne w okresie zimowym.
Na elektronicznej mapie trzeba wyszukać konkretne miejsce, a następnie z listy kategorii zgłoszeń wybrać ikonę obrazującą konkretną kategorię zdarzeń i nanieść na wybrane na mapie miejsce.
- Trzeba jednak pamiętać, że w razie zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji policji należy korzystać z numeru alarmowego 112. Mapa nie służy do informowania o nagłych zdarzeniach, które wymagają natychmiastowej interwencji policji - przypomina Komenda Miejska Policji we Włocławku.
Tego dotyczyły zgłoszenia od mieszkańców Włocławka i powiatu włocławskiego
W 2021 roku mieszkańcy Włocławka i powiatu włocławskiego zgłosili na mapie 1190 miejsc, w których dochodzi do różnych nieprawidłowości. To więcej, niż w roku poprzednim – w 2020 roku mieszkańcy Włocławka i powiatu włocławskiego zaznaczyli na mapie 886 miejsc.
Wszystkie zgłoszone w 2021 roku sygnały sprawdzono. Potwierdzono 37 procent zgłoszonych zagrożeń.
- Najczęściej zgłaszaną kategorią było spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, gdzie odnotowaliśmy 374 zgłoszeń. Dwie kolejne kategorie związane były z ruchem drogowym i dotyczyły nieprawidłowego parkowania – 356 oraz przekraczania dozwolonej prędkości – 173 przypadki - informuje Komenda Miejska Policji we Włocławku.