Tylko zła taktyka?

Maciej Drabikowski
Koszykarze Noteci w kiepskim stylu zakończyli rundę zasadniczą ekstraklasy. Bez Piotra Czaski i Rusłana Bajdakowa gładko przegrali ze Stalą.

NOTEĆ - STAL 70:87 (18:23, 15:15, 19:21, 18:28)
     NOTEĆ
: Mrożek 16 (4), Austin 13 (2), Sneed 12, Kościuk 9, Radke 4 oraz Żytko 10 (1), Turković 6, Sawicki 0.
     STAL: Furman 25 (1), Szawarski 21 (3), Parzeński 9, Hester 6, Elliott 6 (2) oraz Szcześniak 15 (3), Danusevicius 3, Sroka 2, Arabas 0.
     - Bardzo chcieliśmy przerwać passę sześciu zwycięstw z rzędu drużyny z Ostrowa. Miałem cichą nadzieję na wygraną. Niestety, nasza taktyka, która opierała się na skutecznej grze Austina nie powiodła się - powiedział "Pomorskiej" Mirosław Noculak, trener Noteci.
     Alex rzeczywiście rozegrał jedno z najsłabszych spotkań w historii występów w Polsce. Jego skuteczność w rzutach z gry była fatalna 4/22. Zanotował także kilka strat. Pierwszą kwartę tylko dzięki skuteczności Tomasza Mrożka inowrocławianie przegrali 5 punktami. W tej części gry w barwach gości bardzo aktywny był Wojciech Szawarski. W drugiej części pierwszej połowy zawodnicy obydwu zespołów grali nieskutecznie. Dopiero w 17 min. pierwsze swoje punkty zdobył Austin. Na przerwę ostrowianie schodzili z przewagą pięciu "oczek".
     Na początku trzeciej kwarty Noteć prowadziła jeszcze 43:40. Od tego momentu na parkiecie dominowali już goście. Liderem Stali był Paweł Szcześniak, który udanie zastąpił Erica Elliotta, będącego nie w pełni sił. Wysocy gracze Noteci mieli ogromne problemy z powstrzymaniem Konstantina Furmana (25 pkt.) i popełnili na nim wiele fauli. Ostatnia część to popis gości. Z łatwością radzili sobie z defensywą Noteci. Byli bardzo skuteczni w rzutach za trzy punkty.
     Wszystkich zaskoczyła nieobecność na parkiecie Piotra Czaski i Rusłana Bajdakowa. Trener Noculak zapytany, czy ci dwaj zawodnicy odmówili wyjścia na boisko, powiedział: - Nie chciałbym komentować tej sytuacji. Taka była nasza taktyka. Piotr i Rusłan dostawali wcześniej wiele szans. Dziś okazję występu miał Robert Sawicki. Niestety, mój zamysł okazał się błędny i przegraliśmy to spotkanie.
     Stal była lepsza praktycznie w każdym elemencie gry. Noteć wygrała jedynie minimalnie na tablicach 34-33.
     Wyniki 22. kolejki

Czarni Słupsk - Start Lublin 88:81 (25:22, 21:22, 19:14, 23:23), Frasunkiewicz 23, Białek 17, Frank 13, Wilson 12, Vaskys 11, Cielebąk 10 - Brown 31, Kosior 16, Marciniak 13; Legia Warszawa - Polonia Warszawa 77:81 (17:22, 19:17, 16:23, 25:19), Sulima 24, Sinielnikow 16, Czubek 15 - Jeklin 24, Taylor 17, Hlebowicki 16; Unia Tarnów - Prokom Trefl Sopot 71:82 (21:18, 19:20, 11:25, 20:19), Hughes 21, Celej 14 - Vranković 22, McNaull 15, Maskoliunas 10; Idea Śląsk Wrocław - Old Spice Pruszków 91:68 (19:14, 24:10, 17:19, 31:25), Kul 23, Zieliński 16, Earl 12, Tomczyk 12 - Sneed 19, Dylewicz 14, Heinrich 12, Sporar 11.