Pamięta czasy, gdy odcinek ten pokonywał jadąc drogą krajową. - Ruch jest tutaj ogromny. Droga nie jest zbyt szeroka. Tiry mijały mnie z olbrzymią prędkością. Bywało, że śmigały zaledwie kilkadziesiąt centymetrów ode mnie. Czasami czułem, iż to cud, że jeszcze żyję - wspomina nasz Czytelnik.
Nacisk na ścieżki
Jak tylko burmistrzem Gniewkowa został Adam Roszak mocno postawił na budowę ścieżek rowerowych. Zaczął od wytyczenia traktów wzdłuż drogi krajowej nr 15. Ścieżki powstały na trasie Gniewkowo-Suchatówka i Gniewkowo-Wierzchosławice. Wybudowano je również w Gąskach, a ostatnio na odcinku Lipie-Gniewkowo.
- Kładę nacisk na rozbudowę sieci ścieżek rowerowych przede wszystkim dla poprawy bezpieczeństwa i ułatwienia dostępu do miejsc pracy czy szkół. Ponadto bardzo ważne jest aktywne spędzanie wolnego czasu na rowerze. Jestem dumny, że gmina tak dobrze rozwija się w tym zakresie - wyznaje burmistrz Gniewkowa Adam Roszak.
18 kilometrów tras
Łączna długość wszystkich istniejących ścieżek rowerowych w gminie Gniewkowo wynosi 18 kilometrów. Dla porównania - w Kruszwicy powstało około 5 kilometrów takich tras. Dużo większy Inowrocław może pochwalić się na razie 25 kilometrami. Tutejsze trasy zostały wybudowane w części przez miasto, a w części przez powiat.
W "Strategii Rozwoju Gminy Gniewkowo", która ma być uchwalona na najbliższej sesji, zaplanowano dalszą rozbudowę sieci ścieżek rowerowych o kolejne odcinki: Wierzchosławice-Więcławice, Gniewkowo-Chrzą-stowo, Lipie-Gąski, Lipie-Murzynko, Wierzchosławice - Ostrowo. Nowych 15 km tras ma powstać do 2020 roku.
Rowerowe wycieczki
- Wycieczki rowerowe to znakomita okazja do poznawania i odkrywania nowych ciekawych miejsc, których w naszej gminie nie brakuje. Jeziora, zespoły pałacowe i zabytki to miejsca, które warto zobaczyć i promować w ramach turystyki - przekonuje Anna Nawrocka, rzecznik prasowy gniewkowskiego ratusza. Zachęca do korzystania z gniewkowskich ścieżek rowerowych.
Czytaj e-wydanie »