Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W inkubatorze grzeją się przyszłe rekiny biznesu! (wideo i foto)

Tekst i wideo Agnieszka Domka-Rybka, Fot. Tomasz Czachorowski [email protected] Tel. 52 326 31 86
Na WSG można przetestować zakupiony (za 600 tys. zł) symulator jazdy samochodem ciężarowym.
Na WSG można przetestować zakupiony (za 600 tys. zł) symulator jazdy samochodem ciężarowym.
Aż 55 firm działa w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Pięć lat ciężkiej roboty daje efekty!

Jeden z uczelnianych biznesów to firma Golden Speech Szymona Lacha. - Zdecydowałem się na inkubator, by sprawdzić czy mój pomysł ma szanse powodzenia na rynku - zdradza pan Szymon. I cóż? Okazał się trafiony, więc będę się tym zajmował w przyszłości, już poza uczelnią.

Dodajmy, że firma Szymona Lacha prowadzi m.in. usługi szkoleniowe i konsultingowe.

 

Była klitka, jest nowoczesny budynek

- Obchodzimy 5 urodziny naszego inkubatora - mówi Radek Ratajczak, dyrektor AIP przy WSG w Bydgoszczy. -roku powstały w nim zaledwie trzy firmy. W drugim było ich już kilkanaście, w trzecim 25, czwartym 36, a teraz jest 55. Oceniliśmy już 550 biznesplanów - wspomina.

Na początku AIP zajmował mały 12-metrowy pokoik, zaś w piątek uroczyście oddano do jego dyspozycji nowoczesny budynek.

Obejrzyj zdjęcia z urodzin Inkubatora Przedsiębiorczości

W jednym z pomieszczeń można przetestować zakupiony (za 600 tys. zł) symulator jazdy samochodem ciężarowym. Tak więc kierowca, zanim ruszy w dalekie trasy, może sprawdzić m.in., jak zachować się na drodze w trudnej sytuacji, by nie doszło do wypadku. To jedyna taka maszyna w całym regionie!

Studenci WSG współpracują z kolegami z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Powstała Studencka Strefa Biznesowa WSG. Daje ona możliwość zdobycia wiedzy na temat poszukiwania funduszy (np. z Unii europejskiej) na otwarcie i prowadzenie działalności gospodarczej. Zapewnia także niezbędne wsparcie w doradztwie biznesowym, prawnym, księgowym czy promocji.

Współpracuje m.in. z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Pracodawców i Przedsiębiorców, Izbą Przemysłowo-Handlową, Kujawsko-Pomorską Lożą BCC czy Polskim Towarzystwem Ekonomicznym w Bydgoszczy.

- Ci młodzi ludzie są jak rybki, które staną się kiedyś rekinami biznesu. Będę mógł wykorzystać ich talenty! - uważa Ryszard Chodyna, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowego.

Dlaczego warto robić interesy z AIP?

Jest wiele zalet prowadzenia biznesu w AIP.

Nie trzeba np. rejestrować własnej działalności gospodarczej i - co się z tym wiąże - nie ma konieczności płacenia składek ZUS. Młody przedsiębiorca ma też dostęp do wyposażonych pomieszczeń biurowych, fachowej pomocy księgowo-prawnej. Może liczyć na doradztwo w tworzeniu i prowadzeniu firmy, wsparcie w reklamie i promocji czy pomoc ekspertów, uczestniczyć szkoleniach i warsztatach. Współpraca z AIP umożliwia każdej osobie do 30 roku życia założenie firmy najniższym kosztem, szybko, łatwo i bez ryzyka.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska