Wda II/Strażak Przechowo odparła atak grupy pościgowej

W Przechowie niespodzianki nie było. Wda II ograła Wojownika Wabcz 5:1
W Przechowie niespodzianki nie było. Wda II ograła Wojownika Wabcz 5:1 Fot. Sławomir Wojciechowski
Ósma kolejka nie była zbyt udana dla piątoligowców z regionu mutacji Grudziądz. Swój dorobek poprawili tylko piłkarze z Przechowa i Lisewa.

Wda II/Strażak Przechowo pokonała Wojownika Wabcz 5:1 (2:1). Podopieczni Jakuba Grzelczaka znali wyniki grupy pościgowej. Chcąc utrzymać nad nią przewagę musieli wygrać. Uczynili to, choć z przebiegu spotkania beniaminek z Wabcza aż na taką porażkę nie zasłużył. Goście jednak słabo weszli w mecz i go zakończyli. Już po 8. minutach było 2:0 po golach Patryka Podolskiego (3) i Macieja Kołodzieja. W 14. min., po ładnej kontrze, kontaktową bramkę zdobył Rafał Golarz. Wynik 2:1 utrzymywał się do 71. min. Wówczas do siatki rywali trafił Maciej Andrzejewski. W końcówce lider dołożył jeszcze dwa trafienia - Podolski (77) i Marcin Wanat (89 - karny).

Zdjęcia z meczu w Przechowie

Polonia Bydgoszcz wygrała z Radzynianką Radzyń Chełmiński 3:0 (0:0). Radzynianie przez godzinę utrzymywali remis z wiceliderem. Jednak w 60. min. Rafał Kubacki dał prowadzenie gospodarzom. Dziewięć minut później swój wzrost przy rzucie rożnym wykorzystał Marcin Golata podwyższając na 2:0. Wynik ustalił Adam Kardasz (80).

Tor Laskowice uległ trzeciej w tabeli Iskrze Ciechocin 2:3 (0:1). Goście zrewanżowali się za wiosenną porażkę, która przekreśliła ich szanse na awans. Laskowiczanie popełniali sporo błędów w defensywie. W efekcie czego Iskra po 75. minutach prowadziła 3:0. Tor grał do końca. W 80. min. rzut karny wykorzystał Daniel Grzywaczewski. W 93. min., na 2:3 trafił Mateusz Waskowski. Na wyrównanie zabrakło czasu.

Tylko remis beniaminka

Victoria Lisewo zremisowała u siebie z KS Łochowo 1:1 (1:1). Wydawało się, że po wygranych derbach z Wojownikiem lisewia-nie pójdą za ciosem. Niestety, zawiodła skuteczność. W 3. min. prowadzenie objęli goście po strzale Adriana Damskiego. W 25. min. do remisu doprowadził Paweł Goral.

Szóstej porażki doznał Pomorzanin Serock, który w Ra-dominie uległ Sokołowi 0:3 (0:0). Do 70. min. serocczanie remisowali z niepokonanym w tym sezonie rywalem. Po pierwszym golu zagrali odważniej, ale zamiast zremisować stracili w 85. i 89. min. kolejne bramki.