https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Włocławski Sanitec przyjmuje do pracy

BARBARA SZMEJTER
fot. arch.
Kosztem 80 mln zł wybudowano we Włocławku nowy zakład ceramiki sanitarnej, należący do grupy Sanitec. Wielkie otwarcie odbyło się w ubiegłym roku, zaś pracę znalazło tam w pierwszym etapie sto osób. Dziś zakład zwiększył zatrudnienie do blisko 500 osób i należy do największych pracodawców w mieście.

www.pomorska.pl/wloclawek

Więcej informacji z Włocławka znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/wloclawek

Umywalki, sedesy, pisuary, brodziki i inne łazienkowe akcesoria produkowane są w nowym włocławskim zakładzie od roku. Tuż po hucznym otwarciu zatrudniono pierwszych sto osób, a w nowych halach uruchomione zostały dwie linie produkcyjne. Obecnie pracuje już kilkanaście linii, zatrudnienie wzrosło do blisko 500 osób, zaś zakład jest gotów zatrudnić kolejnych pracowników.

To wszystko przeczy pojawiającym się w mieście pogłoskom o planowanych zwolnieniach w firmie. - Skąd takie pomysły? - dziwi się Tomasz Perepeczko, dyrektor zakładu we Włocławku. - Nasza sytuacja jest stabilna, rozwijamy produkcję, która obecnie sięga już osiemnastu tysięcy sztuk miesięcznie. Wkrótce uruchomimy kolejne linie produkcyjne, dlatego potrzebni są ludzie do ich obsługi. Szacujemy, że w przyszłym roku pracować już będzie osiemnaście takich linii.

Fabryka produkuje ceramikę łazienkowa, sprzedawaną głównie z marką "Koło". To jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków w grupie Sanitec, będącej wiodącym dostawcą wyposażenia do łazienek w całej Europie. Łącznie grupa, której główna siedziba mieści się w Helsinkach, skupia 28 zakładów w różnych krajach, posiada międzynarodową sieć sprzedaży i marketingu, zatrudnia ponad 7 tysięcy pracowników. Sanitec Koło należy do grupy Sanitec od 1993 roku. W Polsce jest pięć fabryk. We Włocławku i w dwóch zakładach w Kole produkowana jest ceramika łazienkowa, w Ozorkowie kabiny prysznicowe i brodziki akrylowe, w Mińsku Mazowieckim wanny akrylowe i hydromasaże.

Włocławska inwestycja powstała z myślą o zwiększeniu eksportu do krajów całej Europy i usprawnieniu obsługi odbiorców w Polsce. Ceramiczne wyroby z Włocławka trafiają głownie do zagranicznych odbiorców. Zgodnie z ich życzeniami wytwarzane są tu na przykład umywalki o wielkich gabarytach, czy - zamawiane specjalnie przez Francuzów - duże, dwuosobowe brodziki.

Nowi pracownicy, przyjmowani obecnie do pracy, muszą przejść trzymiesięczne szkolenia. Chętnych jest sporo, nie zniechęca ich nawet fakt, iż na niektórych odcinkach produkcji praca odbywa się w systemach dwu - trzyzmianowym.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
szuja
Jak się nie mylę to właśnie nie mały udział w rozwoju zakładu w pewnym sensie poniósł p. Pałucki.Brawo Panie Prezydencie,rozmowy też procentują .
G
Gość
Świetnie! Chociaż z pracą nie jest aż tak źle! Jak ktoś chce pracować to pracę znajdzie
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska