Zespół Zulte Waregem lepszy od bydgoszczan. Zawisza odpada z Ligi Europy! [zdjęcia]

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Zawisza Bydgoszcz - Zulte Waregem.

Zawisza Bydgoszcz - Zulte Waregem. ©Jarosław Pruss

Zawisza Bydgoszcz przegrał rozgrywany w ramach 2. rundy eliminacji Ligi Europy dwumecz z Zulte Waregem.

Bydgoszczanie po raz pierwszy grali na tak wysokim szczeblu w Europie. Fachowcy faworyta do awansu do kolejnej fazy upatrywali w rywalu Zawiszy. Po dobrym wyniku w Belgii (tylko jednobramkowa porażka) wielu fanów "Zetki" liczyło jednak dziś na niespodziankę.

Niestety, rewanżowy mecz w Bydgoszczy rozpoczął się dla naszego zespołu koszmarnie. Już w 1. minucie Zulte Waregem objęło prowadzenie po golu Glynor Pleta. Na 2:0 podwyższył na początku drugiej połowy Chuks Aneke.

W 52. minucie gola dla bydgoszczan strzelił Piotr Petasz. Niestety, niebiesko-czarni nie zdołali później wyrównać. Stracili nawet jeszcze kolejnego gola. Przegrali więc mecz 1:3. a dwumecz 2:5.

Od 68. minuty bydgoszczanie grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę otrzymał Vasco.

Zapis relacji a żywo: Zawisza Bydgoszcz - Zulte Waregem [RELACJA LIVE]

Zawisza Bydgoszcz - Zulte Waregem 1:3 (0:1), dwumecz 2:5

Bramki: 0:1 Glynor Plet 1. - asysta Chuks Aneke, 0:2 Chuks Aneke 48. - bez asysty, 1:2 Piotr Petasz 52. - z rzutu wolnego, 1:3 Olafur Skulasson 76. - asysta Aleksandar Trajkovski,
    Czerwona kartka: Vasconcelos (Zawisza/68. - niesportowe zachowanie).

ZAWISZA (trener Jorge Paixao): Sandomierski - Ziajka, Samuel Araujo, Nawotczyński (52. Andre Micael), Petasz - Drygas (74. Wójcicki), Strąk - Luis Carlos, Wagner (58. Kadu), Alvarinho - Vasconcelos.
    Żółte kartki: Samuel Araujo, 37. - faul, Wagner, 45+1. - faul, Ziajka, 57. - faul, Strąk, 61. - faul.

ZULTE WAREGEM (trener Francky Dury): Bostyn - Cissako (34. Mendy), D'Haene, Colpaert, Verboom - Conte (73. Trajkovski), Skulason, N'Diaye, Bongonda (64. Sylla) - Aneke, Plet.
    Żółte kartki: N'Diaye, 51. - faul

Widzów: 8 000. (PAP)