Dominowała proza. Uczestnicy mieli na podstawie fragmentu wiersza Zbigniewa Herberta "dom jest sześcianem dzieciństwa, dom jest cząstką wzruszenia" napisać opowiadanie lub wiersz o magicznym miejscu, którym powinien być dom.
Komisja ze względu na wyrównany poziom prac postanowiła nie przyznawać miejsc, a tylko wyróżnienia.
Z podstawówki
Wśród najmłodszych wyróżniono za szczerość emocjonalną, radość życia oraz ciekawą oprawę graficzną Julię Bąkowską za "Moje wiersze".
Kolejne wyróżnienia otrzymali autorzy prozy.
W kategorii klas IV - VI są to Adrianna Sowińska za "Kilka myśli o moim domu", Kordian Fehm za "List do taty", Paulina Pawełek za "Dom ostoją rodziny - rozważania nastolatki" oraz Michał Jędrzejczak za wskazanie, że wiara w spełnienie marzeń pozwala udźwignąć wszelkie trudy życia, a także Karolina Orzechowska za odważne refleksje o problemach społecznych, które burzą ostoję, jaką jest dom w pracy pt. "Mój jakby-dom"
Gimnazjaliści
Wśród gimnazjalistów wyróżniono Kamilę Marach, która w opowiadaniu "Goniąc za szczęściem" wykazała się wyjątkową dojrzałością w spojrzeniu na rolę kobiety. Z kolei Beata Rózga w "Trzech listach o moim domu" znalazła ciekawy sposób opowiadania o domu rodzinnym. Ewa Litwiniuk dostała wyróżnienie za stworzenie swoistego archetypu rodziny osadzonego w historii cywilizacji,a Hubert Kurkowski w prozie "Mój tata - żołnierz" za celne uwagi na temat rodziny zaangażowanej w historię.