Anwil Włocławek wygrywa po raz drugi z Turowem Zgorzelec!

Tomasz Froehlke
Anwil Włocławek wygrał po raz drugi z Turowem Zgorzelec w ćwierćfinale play off. Brakuje tylko jeszcze jednego zwycięstwa, żeby awansować do półfinału Energa Basket Ligi.

Anwil Włocławek - Turów Zgorzelec 86:72 (23:23, 26:14, 22:14, 15:21)
ANWIL: Almeida 17 (2), Leończyk 12, Airington 6 (2), Łączyński 6 (2), Sobin 4 oraz Zyskowski 13 (1), Ihring 7, Wojciechowski 6, Delas 6 (2), Hosley 5, Nowakowski 4, Komenda 0.
TURÓW: Ayers 18 (3), Balmazovic 14 (4), Waldow 9, Skibniewski 6 (2), Patoka 4 oraz Camphor 10 (2), Jarecki 5 (1), Borowski 3, Bochno 2, Petrukonis 1.

Kluczowe były dwie kwarty: druga i trzecia. Anwil wygrał je 48:28, dzięki dobrej, zespołowej grze. Bardzo dobrze w obronie grał Quinton Hosley (10 asyst), który co chwilę stopował akcje rywali. Trener Igor Milicic mógł dać odpocząć Kamilowi Łączyńskiemu i przez wiele minut grał z powodzeniem Mario Ihring.

Trzeci mecz odbędzie się z Zgorzelcu we wtorek. Na tym etapie gra się do 3. zwycięstw.