Artego Bydgoszcz wyraźnie przegrało w Brzegu

(as)
Trener Adam Ziemiński zwykle lubi podyskutować z sędziami, ale w Brzegu nie było specjalnie o czym. Odra była wyraźnie lepsza. Archiwum
W play out pozostała jedna niewiadoma: kto - obok Inei AZS Poznań - spadnie z ekstraklasy: MUKS Poznań czy Odra Brzeg.

Odra Brzeg - Artego Bydgoszcz 61:49 (17:14 22:14, 20:5, 2:16)

ODRA: Kochubei 20 (4), 4 as., 4 prz., Małaszewska 15 (3), 6 zb., 5 as., Ellis 9, 12 zb., Daniel 8 (1), 6 zb., Żyłczyńska 7 (1), 4 prz. oraz Buszta 2, Strąk 0, Kędra 0, Oses 0, Bolek 0.
ARTEGO: Sissoko 8, 8 zb., Koc 5, Szott 4, Kuras 3 (1), Szymczak-Górzyńska 2 oraz Palacz 10 (1), Faleńczyk 8, Jastrzębska 5, Pytlarczyk 2, 3 as., 3 prz., Cilińdź 2.

Po zwycięstwie z Artego bliższa utrzymania jest Odra, która ma punkt przewagi nad MUKS, a do tego na dziś lepszy bilans bezpośredni (2-1).

Do Brzegu Artego pojechało w dniu meczu. Bez Mowlik, za to z Sissoko. - Nie wiem, skąd informacja, że "DJ" wcześniej skończył się kontrakt. Mamy umowę do końca sezonu - sprostował Jarosław Kotewicz, dyrektor klubu.

Nawet z Malijką bydgoszczanki miały niewielkie szanse na sukces. Przez 3 kwarty gospodynie konsekwentnie budowały przewagę, która już do przerwy przekroczyła 10 "oczek". Gospodynie imponowały w walce na tablicach (39-29), szczególnie na atakowanej (22-5, sama Ellis 10!), były skuteczniejsze z dystansu (9/27 przy 2/10 Artego). W 4. kwarcie, gdy obaj trenerzy wpuścili juniorki, zespół gości spisywał się o wiele lepiej, wygrywając kwartę 16:2 i zmniejszając straty do przyzwoitycb rozmiarów.
Inne wyniki 31. kolejki: Tęcza - INEA AZS 76:80, MUKS - Widzew 67:78.