Astoria Bydgoszcz wygrała w Stargardzie!

Adam Szczęśniak
Hubert Mazur był jednym z bohaterów Astorii w Stargardzie.
Hubert Mazur był jednym z bohaterów Astorii w Stargardzie. Tomasz Czachorowski
Niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście walki o play off I ligi odnieśli w Stargardzie Szczecińskim koszykarze Astorii.

SPÓJNIA STARGARD SZCZ. - ASTORIA BYDGOSZCZ 68:75 (24:18, 20:15, 10:20, 14:22)

SPÓJNIA: Pacocha 20 (2), 4 as., Pabian 16 (2), 12 zb., Pytyś 11, 6 zb., Pieloch 10 (2), 5 zb., Raczyński 4 oraz Soczewski 7 (1), Bodych 0, Wróblewski 0, 3 prz., Koziorowicz 0.
ASTORIA: Robak 23, 6 zb., Szyttenholm 10, 9 zb., 3 as., Lewandowski 9 (2), 3 as., Laydych 4, Barszczyk 0 oraz Mazur 21 (3), 10 zb., 3 prz., Grod 7, 14 zb., Fatz 1, Kutta 0.

Bydgoszczanie jechali do Stargardu po zwycięstwo. W ekipie były dobre nastroje po sobotnim sukcesie ze Zniczem, optymizm panował także ze względu na wygraną w 1. rundzie ze Spójnią w Artego Arenie (76:67) i problemy rywali. Po operacji kolana jest doświadczony środkowy Bigus, podobnie jak inny wysoki Soczewski, ale on akurat od początku roku jest już w grze, choć jeszcze nie w pełni formy. Wygrana dawała także Astorii awans na siódme miejsce, lepszy bilans w dwumeczu ze stargardzianami i realne marzenia o play off.

Gospodarze pozbawieni wysokich, swoją grę opierają ostatnio na obwodzie. I właśnie niscy gracze, szczególnie Pacocha, Pieloch czy Raczyński, najmocniej dawali się we znaki. Gospodarzom w 1. połowie wpadło też aż siedem "trójek", więc nic dziwnego, że niemal cały czas prowadzili: 15:11, 24:18, 30:22 czy najwyżej 44:31.

Druga połowa wyglądała już jednak zupełnie inaczej. Zespół gości wzmocnił obronę, opanował tablice, a przede wszystkim zagrał szybciej i skuteczniej. Dzięki duetowi Robak - Mazur przewaga błyskawicznie topniała. W 35. min po serii punktów Groda, Laydycha i Robaka Astoria objęła prowadzenie 64:61. Kluczowe były dwa rzuty Mazura na 69:63, a potem wolne Laydycha na 74:68.

Więcej o meczu w czwartkowym, papierowym wydaniu "Pomorskiej". Zapraszamy!